W tym roku rozpocznie się budowa siedziby katowickiej filmówki


2014.06.04
Autor: PAP
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej siedziby katowickiego Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Świętego Pawła 3. Za projekt budynku odpowiada warszawska pracownia Grupa 5 Architekci.

Nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego powstanie na terenie projektowanej w centrum Katowic, dzielnicy akademickiej. Nieruchomość ma powierzchnię 2,3 tys. mkw. o wartości 1,217 mln zł.

Według projektu Grupy 5 Architekci z Warszawy, nowa siedziba nawiązywać ma do śląskiej architektury. Budynek posiadał będzie wewnętrzny dziedziniec, który posłużyć ma także do celów dydaktycznych. Budynek wyposażony zostanie w studio telewizyjno-filmowe, nowoczesne pracownie m.in. do nauki montażu i produkcji oraz sala projekcyjna.

Uczelnia przeznaczy na budowę nowej siedziby około 22,3 mln zł. W ogłoszonym w kwietniu przetargu na wykonawcę inwestycji, wpłynęło 6 zgłoszeń. Obecnie trwa ocena ofert, po którym w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, zostanie podany wykonawca budynku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.