Jedna z najbardziej widowiskowych inwestycji w centrum Katowic przyćmiła wielkością wieżowce Stalexportu

2022.01.21

Cavatina Holding udostępniła film pokazujący na jakim etapie prac jest realizacja inwestycji mixed-use w Katowicach - Global Office Park.

Na działce w centrum Katowic, przy ulicy Mickiewicza trwają zaawansowane prace budowlane nad realizacją kompleksu typu mixed-use Global Office Park. Obecnie w budowie są dwie wieże biurowe oraz trzecia mieszkalna z apartamentami do wynajęcia.

Global Office Park to obecnie jedna z najbardziej widowiskowych inwestycji, która powstaje w centrum Katowic. Projekt firmy Cavatina Holding składa się z 25-piętrowych budynków o wysokości 104 metrów, w których znajdzie się ponad 55 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej do wynajęcia. Uzupełnieniem kompleksu będzie trzecia wieża z mieszkaniami na wynajem od Resi Capital. Łącznie w budynku zaoferowanych zostanie 670 lokali. Budowa już się rozpoczęła.

Zobacz film pokazujący prace na budowie kompleksu

Budowa dwóch wież biurowych jest już na zaawansowanym etapie. Fasada w miejscach, gdzie do niedawna były windy zewnętrzne została zamknięta i aktualnie trwają prace przy jej wykończeniu. Równolegle prowadzone są prace na tarasie widokowym zlokalizowanym na poziomie +5 oraz demontaż rusztowania po wykonaniu sufitu łącznika pomiędzy wieżami.

Z kolei niższa, mieszkalna wieża ma ukończoną konstrukcję żelbetową garażu nadziemnego. Rozpoczęła się budowa pierwszego piętra.

Podstawą trzech wieżowców Global Office Park będzie pięciokondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi, sklepami. Część mieszkalna jak i część biurowa będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonej na tarasach zajmujących aż 2 300 mkw. powierzchni.

Do grona najemców części biurowej inwestycji należą m.in. takie marki jak ING Tech, Hyland czy UPC. Oddanie do użytku zaplanowano na II kwartał 2022 roku.

ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2022 r. Najemcami biurowców będą między innymi takie marki, jak ING Tech, Hyland czy UPC. Natomiast budynek C został już wynajęty w całości.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Gosc
  Gość
  2022-01-21 10:05:53
  Ostatnio byłem w Katowicach i muszę przyznać ze budują z rozmachem, jak powstanie jeszcze kilka wieżowców to centrum będzie imponujące!

 • Andre
  Gość
  2022-01-22 17:20:47
  Też ostatnio byłem w K-cach i byłem pod wrażeniem, podobne do berlińskich..

 • Cliper
  Gość
  2022-01-23 22:43:47
  Na ulicy Mickiewicza jest zajezdnia PKM KATOWICE to skansen na który pożal się Boże będą mieli widok najemcy tych cudów..dzięki za takie atrakcje

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.