Keywords Studios zwiększa powierzchnię biurową w Global Office Park w Katowicach


2023.04.13
Autor: Piotr Maślak
W jednej z wież biurowych Global Office Park w Katowicach, Keywords Studios – gigant branży gamingowej, podpisał jedną z największych umów najmu w minionym roku w regionie. Po zaledwie kilku miesiącach firma postawiła na dalszą ekspansję i zwiększyła powierzchnię najmu o ponad 3,9 tys. mkw. GLA.

Od początku kwietnia, pracownicy Keywords w Katowicach mają do dyspozycji ponad 13 tys. mkw. przestrzeni dostosowanej do ich stylu pracy i potrzeb, z czego ponad 3,9 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej zajmowanej przez Keywords Studios znajduje się na piętrach 9, 16 i 17. Właściciel Global Office Park, Cavatina Holding, był również odpowiedzialny za przygotowanie tej przestrzeni pod potrzeby zespołów najemcy.

Katowice są jednym z tych rynków regionalnych, na których Grupa Cavatina coraz mocniej zaznacza swoją obecność i planuje nowe projekty. Dobrze rozumiemy potrzeby działających tu firm i elastycznie podchodzimy do ich oczekiwań. Rozwój naszej dobrej współpracy z Keywords Studios potwierdza naszą skuteczność. Cieszymy się, że możemy brać czynny udział we wzroście podmiotów prężnie działających w branżach, na usługi których jest dziś duże zapotrzebowanie
powiedział: Tomasz Zydorek, Leasing Director w Cavatina Holding

Jeden z największych najemców kompleksu Global Office Park współpracuje z renomowanymi partnerami branży gier wideo, których wspiera w procesie tworzenia największych tytułów AAA. Keywords Studios pracuje z takimi firmami jak Ubisoft, Electronic Arts, Warner Bros, XBOX Game Studios czy Microsoft, a firma posiada ponad 70 studiów zlokalizowanych strategicznie w 23 krajach na 5 kontynentach, a od ponad 4 lat jest obecna również na Górnym Śląsku. Według przedstawicieli studia, poziom zatrudnienia w samej tylko linii serwisowej Functionality Quality Testing (prowadzącej testy funkcjonalne gier wideo) wzrósł ponad 20-krotnie w ciągu zaledwie 4 lat.

Ponadto, pozostałe dwa działy – Player Support (wsparcie gracza) i Localization Quality Assurance (zapewnienie jakości lokalizacji) – również prężnie się rozwijają.

Global Office Park to wielofunkcyjny zespół budynków składający się z części biurowej, usługowej i mieszkalnej. Biura znajdują się w dwóch 25-piętrowych wieżach o wysokości 104 m każda, a także w mniejszym budynku – o łącznej powierzchni ponad 59 tys. mkw. W trzeciej wieży powstanie 660 mieszkań od Resi Capital. Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie 5-kondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi i sklepami.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.