Ponad 600 mln zł za budowę nowej siedziby m.in. TVP Info


2022.07.04
Autor: Wirtualnemedia
W przetargu zorganizowanym przez Telewizję Polską, który dotyczył budowy nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę 606,9 mln zł. Oferta jest droższa od zakładanego budżetu, dlatego nie wiadomo, czy TVP podpisze umowę z wykonawcą inwestycji.

Korporacja Budowlana Doraco złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu dotyczącym budowy nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która stanąć ma przy siedzibie głównej TVP na ulicy Woronicza w Warszawie - dowidział się portal Wirtualnemedia.pl. Budżet Telewizji Polskiej wynosi 495,6 mln zł.

Nie wiadomo czy TVP podpisze umowę z firmą Doraco, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, jednak znacznie przekraczającą zakładany budżet.

Nowa siedziba TAI Telewizyjna Agencja Informacyjna odpowiadać ma za realizację wszystkich treści informacyjnych i publicystycznych w TVP, w tym TVP Info, „Wiadomościami”, „Panorama” i „Teleexpress”. Kompleks składać ma się z dwóch budynków. W jednym o wysokości pięciu kondygnacji mają się znaleźć m.in. dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne - parter. Pierwsze piętro zostanie zagospodarowane pod studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików oraz kantynę pracowniczą. Powyżej zaplanowano pomieszczenia redakcyjne i montażowe, na trzecim piętrze dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, a nad nimi pokoje biurowe, redakcyjne oraz sale konferencyjne.

Drugi z budynków będzie wyższy. W 10-kondygnacyjnym obiekcie zaplanowano pomieszczenia biurowe, gospodarcze i archiwa. Dziewiąte piętro stanie się studiem panoramicznymi z reżyserką i pomieszczeniami zapleczowymi.

Komentarze


 • Patriota
  Gość
  2022-07-04 09:52:12
  Kłamią, kłamali i będą kłamać.

 • Azzip
  Gość
  2022-07-05 11:35:54
  Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informatycznej. Raczej nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Ministerstwa Prawdy i Propagandy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.