Ponad 600 mln zł na nowe studio m.in. TVP Info, Wiadomości i Panoramy. Podpisano umowę z wykonawcą


2022.08.11
Autor: Iwona Maślak/Wirtualnemedia
Telewizja Polska podpisała już umowę z wykonawcą nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w Warszawie, która odpowiada za realizację wszystkich treści informacyjnych i publicystycznych w TVP, w tym TVP Info oraz „Wiadomości”, „Panorama” i „Teleexpress”

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w zeszłym tygodniu miało dojść do podpisania umowy z Korporacją Budowlaną Doraco, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która powstanie w sąsiedztwie głównej siedziby TVP na ul. Woronicza w Warszawie. Wartość brutto zlecenia to 606,9 mln zł., a czas trwania budowy to 36 miesięcy.

Generalny wykonawca inwestycji będzie odpowiedzialny za budowę nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej wraz z częścią usługową, garażem podziemnym, infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu. Nowa siedziba TAI, która odpowiada za realizację wszystkich treści informacyjnych i publicystycznych w TVP, w tym TVP Info oraz „Wiadomości”, „Panorama” i „Teleexpress”, to dwa budynki - budynek nr 1 to 5-kondygnacyjny obiekt z dwupoziomową, podziemną halą garażową. Parter zostanie zagospodarowany pod dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Powyżej zaplanowano studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików oraz kantynę pracowniczą. Piętro drugie to pomieszczenia redakcyjne i montażowe, a trzecie dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny i centrum danych. Ostatnie piętro nowej siedziby to pokoje biurowe, redakcyjne oraz sale konferencyjne.

Przestrzeń na newsroom TAI mieścił się będzie na parterze oraz pierwszym, drugim i trzecim piętrze.

Drugi z budynków będzie wyższy i sięgnie aż 10 kondygnacji. Głównie znajdowały się w nim będą biura, pomieszczenia gospodarcze oraz archiwa. Dziewiąte piętro budynku nr 2 to studio panoramiczne z reżyserką i pomieszczeniami zapleczowymi.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.