Ponad 100 mln zł więcej chcą wykonawcy m.in. nowej siedziby TVP Info


2022.01.28
Autor: Urbanity.pl
Pięć ofert wpłynęło w przetargu zorganizowanym przez Telewizję Polską dotyczącym budowy nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wszystkie oferty znacząco przekraczają założony budżet.

Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanie na działce przy siedzibie głównej TVP na ulicy Woronicza w Warszawie. W zakończonym właśnie przetargu wpłynęło pięć ofert z kwotami od 607 do 643 mln zł. Budżet TVP wynosił maksymalnie 495,6 mln zł. Spółka nie poinformowała, jak w takiej sytuacji zakończy procedurę przetargową.

Najtaniej swoje prace wyceniła Korporacja Budowlana Doraco z kwotą 606,9 mln zł. Konsorcjum firm Adamietz (jako lidera) i EBS BUD (jako partnera) z kwotą 607,2 mln zł. Mirbud z kwotą 626,1 mln zł. Mostostal Warszawa z kwotą 632 mln zł, a najdroższą ofertę złożyło PORR - 642,9 mln zł.

Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która odpowiada za realizację wszystkich treści informacyjnych i publicystycznych w TVP, na czele z TVP Info oraz „Wiadomościami”, „Panoramą” i „Teleexpressem”, składać ma się z dwóch budynków. Pierwszy, 5-kondygnacyjny posłuży m.in. za dwa studia telewizyjne na parterze z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi. Pierwsze piętro to studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików oraz kantyna pracownicza. Trzecie piętro ma zostać zagospodarowane pod dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny i centrum danych, z kolei czwarte piętro pokoje biurowe, redakcyjne oraz sale konferencyjne.

Drugi z budynków nowej siedziby TAI ma mieć 10 kondygnacji i w większości zagospodarowany pod biura i archiwa. Natomiast na dziewiątym piętrze ma działać studio panoramiczne z reżyserką i pomieszczeniami zapleczowymi.

Wykonawca ma mieć 36 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy.

Inne wiadomości o Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informatycznej

Komentarze


  • Kitteh
    Gość
    2022-01-31 18:21:49
    Co to dla TVP jak to 1/20 kwoty jaką dostają rocznie od rządzących.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.