Ponad 22 mln zł za prawie 500-metrowy apartament w centrum Warszawy


2022.06.09
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Znany inwestor Rafał Zaorski sfinalizował zakup 480-metrowego apartamentu w centrum Warszawy, który mieści się w wieżowcu Złota 44. Jest to najdroższy apartament w Polsce.

480-metrowy apartament zajmuje całą kondygnację warszawskiego wieżowca Złota 44, który mieści się w ścisłym centrum miasta. Cena transakcji wyniosła 22,9 mln zł. Przedstawiciele wysokościowca poinformowali, że transakcja zakończyła komercjalizację apartamentowca, w którym mieści się 297 mieszkań.

Rafał Zatorski to inwestor giełdowy, a jego nowy apartament w Warszawie został zaprojektowany przez renomowaną, londyńską pracownię architektoniczną Woods Bagot.

Mieszkańcy przy Złotej 44 mają do dyspozycji rozbudowaną część wspólną wynoszącą 1 800 mkw. z 400 mkw. tarasem z całorocznym jaccuzi. Przestrzeń rekreacyjna wieżowca oferuje basen o imponującej długości ok. 25 metrów, a także sauny, w tym sucha czy parowa oraz sale masażu, siłownię, salę kinową z symulatorem gry w golfa, strefę biznesową z VIP lounge i sale konferencyjne. Złota 44 jako jeden z nielicznych budynków w Europie dysponuje piwniczką do przechowywania i starzenia win.

Złota 44 to jeden z bardziej rozpoznawalnych wieżowców w Warszawie, który zaprojektowany został przez światowej sławy Daniela Libeskinda. Architekt zaprojektował m.in. Muzeum Żydów w Berlinie i nową wieżę w miejscu wyburzonych WTC. 192-metrowy apartamentowiec z 54 kondygnacjami wybudowany został w 2016 roku po dziewięciu latach budowy. Wieżowiec powstał w miejscu budynku usługowo-biurowego City Center, który wyburzony został w 2007 roku.

Inwestorem projektu jest BBI Development oraz Fundusz amerykański Amstar.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.