Kamienica Natansona na Nowym Świecie w nowych rękach

2019.11.06

Kamienica przy ulicy Nowy Świat 2 w Warszawie, która powstała na polecenie przedstawiciela warszawskiej wybitnej rodziny Natansonów, została sprzedana. Nowym właścicielem obiektu została firma AFI Europe.

Dotychczasowym właścicielem kamienicy była firma WPG S.A., której doradza agencja CBRE, a cały proces sprzedaży trwał jedynie cztery miesiące. Budynek został zakupiony przez AFI Europe i jest największą transakcją związaną z zabytkową kamienicą w tym roku w Warszawie.

Kamienica przy ulicy Nowy Świat 2 powstała w 1910 roku na miejscu kamienicy z połowy XIX w., na polecenie przedstawiciela warszawskiej wybitnej rodziny Natansonów. Obiekt jest obecnie wpisany do rejestru zabytków i ma powierzchnię 6 000 mkw.

Kamienica Natansona to wyjątkowa perełka architektoniczna, która przez wiele lat była domem Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego. Dzięki nowemu inwestorowi obiekt może zmienić swoją funkcję i zyskać nowe życie – mówi Paweł Nowak zastępca dyrektora działu Gruntów Inwestycyjnych i Inwestycji Alternatywnych, CBRE.

AFI jest również właścicielem kamienicy Wolfa Krongolda, zwanej potocznie „Pekinem”, która powstała w latach 1896–1899 przy ulicy Złotej w Warszawie.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Nowy Świat 2, AFI Management

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.