Historyczne Ogrody Ulricha znów będą tętnić życiem. Otwarcie wyjątkowego miejsca już wkrótce


2022.09.22
Autor: Piotr Maślak
W sąsiedztwie galerii handlowej Wola Park w Warszawie zakończyła się rewitalizacja historycznych Ogrodów Ulricha, które od teraz to miejsce spotkań i dobrej kuchni w otoczeniu miejskiej zieleni. Oficjalne otwarcie Ogrodów Ulricha nastąpi 12 października br.

Ogrody Ulricha to dawne gospodarstwo ogrodnicze rodziny Ulrichów, która wsławiła się w przedwojennej Warszawie hodowlą ananasów. Historia miejsca sięga XIX wieku, kiedy to Jan Bogumił Ulrich założył ogród handlowy i wzniósł pierwsze w mieście żelazne szklarnie. Teraz dzięki inicjatywie Wola Parku, należącego do Ingka Centres, kompleks odzyskał swój blask i stał się miejscem spotkań warszawiaków i warszawianek.
Ogrody Ulricha w Warszawie, wizualizacja, fot. materiały prasowe

Na 12 października br., zaplanowano oficjalne otwarcie zrewitalizowanych historycznych Ogrodów Ulricha, a w dniach od 14 do 16 października zaplanowano na klientów dodatkowe atrakcje związane z inauguracją tego miejsca.
Ogrody Ulricha w Warszawie, wizualizacja, fot. materiały prasowe

Gotowa jest już pełna lista najemców Ogrodów Ulricha. Oferta gastronomiczna Warszawy zbogaci się m.in. o sieć restauracji inspirowanych street foodem Pasibus, pizzerią w stylu neapolitańskim Ragazzi, piekarnio-kawiarnią Il Panificio, pijalnią czekolady Karmello, a także o dwa bary centralne, Tap Bar i Botanic Bar. Przestrzeń food hallu zaoferuje ponadto szeroki wybór dań kuchni azjatyckiej i bliskowschodniej w Silk & Spicy, Pika Pika Ramen & Sushi oraz Yafo, a także kuchni roślinnej w Wege Umami.
Ogrody Ulricha w Warszawie, wizualizacja, fot. materiały prasowe

Druga szklarnia kompleksu została zagospodarowana pod przestrzeń rozrywkowo-edukacyjną. Najemcą została największa sieć rozrywki dla dzieci w Polsce – Fikołki, w której dla najmłodszych przygotowano labirynty z przeszkodami, zjeźdżalnie, salę kulinarną, urodzinową i eksperymentów oraz Kącik Malucha. Strefa zabaw będzie także dysponowała ofertą gastronomiczną.

Przy projektowaniu Ogrodów Ulricha zastosowano wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. retencja wody, zielone dachy, duże zbiorniki retencyjne i połączony z nimi system podlewania zieleni, energooszczędne oświetlenie czy redukcja zjawiska zanieczyszczenia światłem.

Ogrody Ulricha oprócz zabytkowych szklarni to także Zielona Chata i Willa Ulricha, które zostaną otwarte w przyszłym roku. Całość uzupełnią przearanżowane Park Ulricha oraz Ogród Codzienny, które wspólnie będą tworzyć innowacyjną, zieloną oazę na Woli. Za projekt rewitalizacji kompleksu odpowiada warszawska pracownia WXCA oraz poznańskie LAB3.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.