XIX-wieczne Ogrody Ulricha odzyskały dawny blask. Otwarcie wyjątkowej przestrzeni przy Wola Park


2022.10.11
Autor: Monika Kiereś
Z inicjatywy Ingka Centres odtworzony został wyjątkowy charakter dawnych gospodarstw ogrodniczych rodziny Ulrichów. 12 października nastąpi oficjalne otwarcie zabytkowego kompleksu oferującego strefę gastronomiczną i rozrywkowo-edukacyjną w sąsiedztwie centrum handlowego Wola Park.

Historia Ogrodów sięga XIX wieku, wtedy też założony został przez Jana Bogumiła Ulricha ogród handlowy wraz z pierwszymi w Warszawie żelaznymi szklarniami. Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo zasłynęło m.in. z hodowli egzotycznych, niespotykanych dotychczas w kraju roślin i owoców, w tym ananasów. Kolejny z rodu, Christian, przeniósł zakład na tereny wsi Górce, w miejsce, przy którym znajduje się centrum handlowe Wola Park.

Dzięki inicjatywie spółki Ingka Centres, Ogrody Ulricha ponownie odzyskały swój dawny blask. Inwestycję poprzedziły konsultacje społeczne z mieszkańcami. W środę, 12 października nastąpi oficjalne otwarcie, a od 14 do 16 października na klientów będą czekać dodatkowe atrakcje towarzyszące otwarciu.

Co zaoferują odnowione Ogrody Ulricha?
Gotowa jest już pełna lista najemców nowoczesnych szklarni. W Ogrodach Ulricha swoją restaurację otworzy Pasibus, a także pizzeria w stylu neapolitańskim Ragazzi, piekarnio-kawiarnia Il Panificio, pijalnia czekolady Karmello, a także dwa bary centralne, Tap Bar i Botanic Bar. Ofertę zabytkowego kompleksu na Woli uzupełnią dania kuchni azjatyckiej i bliskowschodniej w Silk & Spicy, Pika Pika Ramen & Sushi oraz Yafo, a także kuchni roślinnej w Wege Umami.

W drugiej szklarni powstała przestrzeń rozrywkowo-edukacyjna z największą siecią rozrywki dla dzieci w Polsce – Fikołki, wyposażoną w labirynt z przeszkodami, zjeżdżalnie, salę kulinarną, urodzinową i eksperymentów oraz Kącik Malucha.

W Ingka Centres zależy nam na tym, by miejsca spotkań, jakie proponujemy naszym klientom, wpisywały się w ich potrzeby w obszarze budowania relacji. Robimy to poprzez tworzenie przestrzeni do wspólnego i aktywnego spędzania czasu z bliskimi, a także często poprzez zapewnienie naszym gościom kontaktu z przyrodą. Wpisuje się to w naszą misję wdrażania pozytywnych zmian, promocji zdrowego stylu życia oraz zrównoważonego rozwoju. Ogrody powstały ze szczególną dbałością o ekologię, co z pewnością docenią odwiedzający. Zrewitalizowana przestrzeń Ogrodów jest również strategiczną częścią większego kompleksu Wola Parku, tym samym stanowiąc integralną część naszego centrum handlowego – powiedziała Dagmara Pozowska, Dyrektorka Operacyjna i Członkini Zarządu Ingka Centres Polska.

Docelowo kompleks składał się będzie także z Zielonej Chaty i Willi Ulricha, które otwarte zostaną w przyszłym roku. Całość uzupełnią przearanżowane Park Ulricha oraz Ogród Codzienny.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.