Green Property Group zbuduje 120-metrowy wieżowiec przy rondzie Babka


2013.08.22
Autor: gazeta.pl
32-piętrowy gmach ma stanąć pomiędzy ul. Okopową, Młocińską a Burakowską przy dawnym rondzie Babka, dokładnie naprzeciwko centrum handlowego Arkadia. Wieżowiec ma powstać na gruncie, który rok temu spółka Green Property Group kupiła od innego inwestora - informuje gazeta.pl

Budynek projektuje pracownia JSK Architekci. Ma to być smukły, przeszklony gmach wyglądający jak zlepiony z trzech cienkich płytek. Charakterystycznym elementem będzie wyłożone cegłami niższe skrzydło gmachu, architekci chcą nawiązać w ten sposób do pofabrycznej zabudowy znajdującej się w sąsiedztwie przy ul. Burakowskiej.

Biurowiec Rafaello Tower, bo taką będzie miał prawdopodobnie nazwę, będzie dysponował około 28 tys. m kw powierzchni biur wysokiej klasy. Będzie mieć aż cztery piętra podziemnego parkingu. Jednocześnie będzie najwyższym budynkiem wysuniętym tak daleko na północ.

Spółka Green Property Group jeszcze w tym roku złoży w ratuszu wniosek o pozwolenie na budowę dla wieżowca. Inwestor liczy, że dostanie je nie później niż w połowie przyszłego roku. Jeżeli wszystko pójdzie według planów, wieżowiec będzie gotowy dwa i pół roku później.

Komentarze


 • TOMEK
  Gość
  2013-08-22 21:54:15
  Podoba mi sie projekt tego wieżowca robi wrażenie

 • madonna
  Gość
  2013-08-23 19:18:17
  aby go zbudowali szybko liczę na to

 • fsd
  Gość
  2013-08-24 17:58:12
  wszystko mi się podobaaa, tylko szkoda że taka a nie inna lokalizacja, wieżowce powinny być wizytówką centrum... a nie na kraju budują. Tym bardziej że w Warszawie przydałoby się gdyby drapaczy było więcej i było po prostu gęściej

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.