Biurowiec w centrum Warszawy przechodzi gruntowną modernizację


2023.05.08
Autor: Bartosz Motorek
Biurowiec LIFE Building - dawniej Atrium Tower, który znajduje się w centrum Warszawy przechodzi gruntowną modernizację. Oprócz nowej nazwy, budynek zyska nowe wnętrza czy przestrzeń eventowo-coworkingową.

LIFE Building to biurowiec w centrum Warszawy, przy alei Jana Pawła II 25, który należy do austriackiej firmy VIG FUND. Funkcjonujący pierwotnie pod nazwą Atrium Tower budynek, przechodzi w ostatnim czasie szereg zmian i modernizację, za co odpowiada Cushman & Wakefild. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni została firma JLL Polska.

W ramach gruntownej renowacji biurowiec zyska nowe, odświeżone przestrzenie, m.in. w pełni wyposażoną przestrzeń eventowo-coworkingową – LIFE_executive lounge, połączoną z zewnętrznym tarasem LIFE_terrace o powierzchni 400 mkw. dostępnym dla wszystkich użytkowników budynku. Nowa przestrzeń to miejsce na konferencje prasowe, prezentacje czy wewnętrzne warsztaty dla zespołu.
Life Building - nowe wnętrza, wiz. materiały inwestora

Aktualnie jesteśmy na etapie wdrażania zmian w częściach wspólnych obejmujących m.in. recepcję, główne wejście do budynku oraz hole windowe. Proces komercjalizacji LIFE Building powierzyliśmy firmie JLL, która jako doświadczony i zaufany partner stanowi doskonałe dopełnienie procesu wdrażania zmian - mówi Caroline Mocker, Board Member, VIG FUND.

Ważnym elementem przeprowadzanych zmian w LIFE Building jest wykorzystanie elementów zieleni w częściach wspólnych. Kombinacja wytrzymałych konstrukcji stalowych, powierzchni betonowych i bujnej roślinności, umieszczonej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, daje możliwość stworzenia przestrzeni o niezwykłym charakterze. Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z zakresu zielonej architektury, wraz z luksusowymi udogodnieniami, zostały perfekcyjnie wkomponowane w koncepcję stworzenia harmonii między pracą a życiem prywatnym. LIFE Building, po gruntownym remoncie, stanowi w pełni integralną część tego wyjątkowego projektu
Life Building - nowe wnętrza, wiz. materiały inwestora

Biurowiec LIFE Building oferuje zmodernizowane powierzchnie biurowe od 160 mkw. do 1 316 mkw. Łącznie to 11 870 mkw. rozlokowane na 12 piętrach. W dwupoziomowej części podziemnej znajduje się parking samochodowy na 97 miejsc postojowych. Komunikację pomiędzy piętrami w biurowcu ułatwiają 4 windy, w tym 2 panoramiczne.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.