Zamknięcie konstrukcji kolejnego biurowca Brain Park w Krakowie. W realizacji wielofunkcyjne patio


2023.02.21
Autor: Monika Kiereś
Dobiegła końca realizacja kolejnego etapu inwestycji Brain Park w Krakowie. Wykonawca zamknął konstrukcję biurowca C, co oznacza, że budynek osiągnął już swoją docelową wysokość prawie 40 metrów. Echo Investment zakończy budowę tej fazy projektu w II połowie 2023 roku.

Zawieszeniem na szczycie budynku C tradycyjnej wiechy, Echo Investment świętowało zamknięcie konstrukcji obiektu i osiągnięcie docelowej wysokości. Drugi etap krakowskiej inwestycji Brain Park będzie gotowy w drugiej połowie 2023 roku. W tej części inwestycji oddane zostanie do użytku także zielone otwarte patio.

Brain Park to ogromny kompleks biurowy, który dostarczy na krakowski rynek ponad 43 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy. Inwestycja powstaje na działce u zbiegu Alei Pokoju z ul. Fabryczną w dzielnicy Grzegórzki. W listopadzie 2022 roku oddano do użytku segmenty A i B w ramach pierwszego etapu, do którego wprowadziły się takie firmy jak PepsiCo oraz ALDI. Wkrótce społeczność Brain Parku powiększy, m.in. EPAM Polska, Mercator Medical, Loftmill oraz Medicover.

Obecnie w budowie znajduje się budynek C o powierzchni ponad 13 000 mkw.

Świętujemy zakończenie kolejnego etapu projektu Brain Park przy ul. Fabrycznej 1 w Krakowie – zamknięcie konstrukcji budynku C. Osiągnęliśmy docelową wysokość blisko 40 m. Symboliczna wiecha zawisła na poziomie 10. kondygnacji. Rozpoczynamy prace elewacyjne, a wewnątrz prace instalacyjne. Zakończenie inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na drugą połowę tego roku. Równolegle prowadzimy nasadzenia w patio. Pierwsze efekty będzie można zobaczyć już wiosną
powiedział: Marek Rajchel, dyrektor budowy w Echo Investment, odpowiedzialny za realizację inwestycji Brain Park

W drugim etapie inwestycji powstanie także wielofunkcyjne, przestronne patio, które stanie się przestrzenią do odpoczynku, integracji i aktywności. Pierwsza część patio będzie dostępna już wiosną.

Krakowska pracownia BE DDJM Architekci jest odpowiedzialna za stworzenie projektu architektonicznego Brain Parku. W ramach projektu postawiono na prostotę i ponadczasową elegancję, co przekłada się na jasną elewację i minimalistyczną bryłę kompleksu. Jednym z priorytetów projektantów było wprowadzenie ekologicznych rozwiązań technologicznych, a także racjonalne gospodarowanie wodą i energią, jak również monitoring gospodarki odpadami. W trosce o środowisko naturalne, zainstalowano w kompleksie stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, a także miejsca postojowe dla rowerów, zachęcając tym samym najemców do korzystania z bardziej ekologicznych form transportu. Osoby dojeżdżające rowerem do pracy mają dostęp do szafek i pryszniców. W uznaniu za przestrzeganie standardów ekologicznych, budynek otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.