Jest plan dla centrum wyprzedażowego Cracovia Outlet

2018.06.05

Uchwalony został Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, dzięki któremu będzie można wybudować centrum wyprzedażowe Cracovia Outlet w kompleksie handlowym przy ulicy Nowohuckiej.

Rada Miejska w Krakowie uchwaliła Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który umożliwia budowę nie tylko centrum wyprzedażowego, ale także całego kompleksu liczącego 60 000 metrów kwadratowych.

Cracovia Outlet powstanie na działce przy ulicy Nowohuckiej, pomiędzy dwiema dzielnicami: Czyżyny i Podgórze. Inwestycja zrealizowana zostanie w kompleksie handlowym w ramach konceptu handlowego typu mixed-use. Wraz z retail parkiem, wielkopowierzchniowym sklepem z wyposażeniem wnętrz, marketem spożywczym oraz kompleksem wyposażeniowo-wykończeniowym, inwestycja liczyć będzie 60 000 mkw., na której dostępnych będzie prawie 200 sklepów.

Samo centrum wyprzedażowe powstanie w dwóch etapach. Pierwsza faza projektu o powierzchni prawie 12 000 mkw. z 80 sklepami zostanie oddana do użytku na początku 2020 roku. Natomiast II etap Cracovia Outlet to rozbudowa o kolejne 9 000 mkw. i około 70 nowych sklepów.

Inwestorem jest spółka KG Group, która obecnie wystąpi o pozwolenie na budowę centrum wyprzedazowego. Równolegle trwa komercjalizacja obiektu, czym zajmuje się firma BOIG Property Consulting.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.