W Kostrzynie nad Odrą powstanie kryty basen


2022.02.28
Autor: Urbanity.pl
W Kostrzynie nad Odrą powstanie kryty, sześciotorowy basen ze zjeżdżalnią, który gotowy ma być w przyszłym roku.

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę krytego basenu w Kostrzynie nad Odrą. Zgodnie z umową w styczniu br. Moris Polska przekazała zamawiającemu projekt wykonawczy warsztatowy do realizacji kontraktu stanowiący dopełnienie do projektu budowlanego, jakim dysponuje strona zamawiająca, czyli Miasto Kostrzyn nad Odrą.

Będzie to kolejny obiekt o charakterze sportowo-rekreacyjnym, który firma Moris Polska wybuduje w tym mieście. W lipcu 2019 roku stołeczna firma oddała do użytku halę widowosikowo-sportową.

Nowy kryty basen w Kostrzynie nad Odrą będzie miał 2 165 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i kubaturę na poziomie 14 421 m sześciennych. W obiekcie znajdzie się sześciotorowy basen główny o wymiarach 15,5 m x 25 m; basen do nauki pływania; basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią czy brodzik dla dzieci o powierzchni ok. 123 mkw. Całość uzupełniona zostanie o trybuny, strefę saun oraz część szatniowo-sanitarną i administracyjną. Generalny wykonawca inwestycji zagospodaruje ponadto teren wokół basenu.

Park wodny powstaje na działce przy ulicy Fabrycznej, w sąsiedztwie "Kręgielni".

Prace budowlane rozpoczęły się w lutym. Obecnie na terenie inwestycji trwają roboty ziemne, a stan zero osiągnięty ma zostać w kwietniu. Dwa miesiące później wykonawca ma mieć gotowy stan surowy otwarty, a w lipcu ruszy montaż dachu. Cały obiekt oddamy do użytku w grudniu 2023 roku

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.