Wyjątkowa premiera nowego etapu inwestycji Fuzja w Łodzi. Powstaną lofty w historycznym budynku imperium Scheiblera


2022.12.09
Autor: Piotr Maślak
Rusza realizacja projektów loftowych w północnej części inwestycji multifunkcyjnego projektu Fuzja, który powstaje w dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera. Powstaną klasyczne lofty w odrestaurowanej dawnej drukarni.

Fuzja to obecnie jeden z największych wielofunkcyjnych projektów „destination” prowadzonych przez Echo Investment, który polega na rewitalizacji historycznej zabudowy po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera. Deweloper wprowadził właśnie nowy etap do sprzedaży.

Premiera wyjątkowych loftów w Fuzji
Rewitalizacja Fuzji wkracza w kolejny etap prac. W północnej części kwartału miejskiego metamorfozie poddane zostaną dwa kolejne historyczne budynki, które w ramach inwestycji zyskają funkcję mieszkaniową. Jeden z obiektów zostanie w pełni odrestaurowany i zaoferuje 171 klasycznych loftów. Drugi budynek będzie miał zrewitalizowane zewnętrzne historyczne mury, w otoczeniu których wybudowany zostanie nowy budynek, we wnętrzach którego pojawi się 160 mieszkań inspirowanych stylem loftowym.

Pierwszy etap, którego mieszkania właśnie trafiły do sprzedaży zostanie oddany do użytku w I kwartale 2025 roku. Projekt loftów i mieszkań loftowych to zasługa biura Medusa Group. W tej części inwestycji wybudowany zostanie zupełnie nowy, 6-kondygnacyjny budynek w obrysie historycznych murów dawnej hali fabrycznej pełniącej funkcję wykańczalni. Będzie to nowoczesny obiekt wielorodzinny z nadbudową, połączony z historyczną ścianą tarasami i balkonami. W ofercie tego etapu znajdują się mieszkania w stylu loftowym – wysokie, z dużymi oknami, a także prywatne ogródki lokatorskie. Łącznie powstanie 160 mieszkań.

W drugiej fazie tej części inwestycji Fuzja rewitalizacji poddany zostanie budynek dawnej drukarni o kształcie odwróconej litery L. Historyczny obiekt posiada dwie kondygnacje w części zachodnio – południowej i trzy kondygnacje w części północno – wschodniej. Budynek zostanie nadbudowany do czterech kondygnacji i 18 metrów wysokości. Ooryginalne pofabryczne wnętrza zostaną zaadaptowane na 171 wyjątkowych loftów.

Fuzja - wielofunkcyjny kwartał miejski na 8 hektarach
Flagowa inwestycja Echo Investment w Łodzi to multifunkcyjny projekt na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Dawną świetność odzyskała już południowa część kompleksu z zabytkową Elektrownią i Ogrodami Anny. Na terenie kompleksu powstały też dwa biurowce, w których swoje biura ulokowała firma Fujitsu. Cztery budynki mieszkalne zlokalizowane przy Ogrodach Anny także zapełniają się nowymi mieszkańcami. Na 2023 rok zaplanowano premiery takich brandów jak: Bakery, Deseo, czy Zdrowa Krowa.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.