Rusza realizacja hotelu Hilton by Hampton w Łodzi


2016.03.29
Autor: Urbanity.pl
Na działce przy ulicy Piotrkowskiej 155 w Łodzi, rozpoczęły się pierwsze prace związane z realizacją hotelu Hampton by Hilton. Inwestorem jest firma Bacoli Properties.

W pierwszym etapie prac zamknięta zostanie aleja ZHP, gdzie wykonawca wymieni i przesunie infrastrukturę podziemną. Ta część inwestycji potrwa do połowy kwietnia br. Następnie rozpocznie się przebudowa ciepłociągu, która zakończy się w maju.

Hotel Hilton by Hampton będzie 35-metrowym budynkiem z ośmioma kondygnacjami. Łącznie w budynku znajdzie się 149 pokoi hotelowych. Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie również 76-metrowy biurowiec o powierzchni najmu na poziomie 21 100 mkw., z częścią handlowo-usługową wynoszącą około 4000 mkw.

Szacowany koszt całej inwestycji wynosi 165 mln zł. Oddanie do użytku kompleksu zaplanowano na początek 2018 roku.

Komentarze


  • gonzo
    Gość
    2016-04-03 11:41:04
    I takich "wieżowców"w Łodzi nam trzeba. Nie widzę sensu w stawianiu wieży pow. 100 metrów w tym mieście. Powyżej 150 to już w ogóle nonsens.

    Dlaczego? Przy tak dużej ilości wolnej, a także zdegradowanej powierzchni lepiej postawić 3 budynki 50-80 metrów niż jeden 150 metrowy. Odmładza to zabudowę, wypełnia puste luki. Łódź to nie Warszawa. Tutaj inwestycja nie goni inwestycję, a i popyt na powierzchnie komercyjne jest wielokrotnie mniejszy. Często spotykam się tutaj z opiniami, że w Łodzi należy postawić wysokościowiec z prawdziwego zdarzenia, ale po co? Wybudować jedną wielką kobyłę i przez kolejne nić bo nadpodaż powierzchni zrujnuję cenę? W imię czego? Żeby mieć w mieście jeden wielki rozpoznawalny wieżowiec, a wokół rujne i puste pola na których mogłyby się wypasać krowy :).

  • do "gonzo"
    Gość
    2016-04-03 18:05:23
    Czytając Twój wpis rozumiem , że tylko w Łodzi nie opłaca się budować wysokościowców bo "wyczerpują potencjał miejsca" a w innych , nawet mniejszych ośrodkach , się już opłaca ? W naszym mieście zdecydowanie brakuje nowoczesnej powierzchni biurowej więc potencjalni najemcy nie mają w czym wybierać wybierając inne miasta gdzie podaż jest na odpowiednim poziomie . Polecam raporty rynku nieruchomości komercyjnych choć w niektórych Łódź prawie nie występuje ...

  • gonzo
    Gość
    2016-04-03 20:34:05
    Czy napisałem, że się nie opłaca? Jakby główny architekt pozwolił to pewnie mieli byśmy taki budynek od paru ładnych lat.
    Napisałem, że (jak dla mnie) nie ma to sensu, czy też bardziej stosownym stwierdzeniem było by: nie jest to racjonalne. Po za tym czy nowoczesną powierzchnie biurowa należy utożsamiać z wysokimi budynkami? - głupota.

    Jak spojrzysz do tych raportów dot. rynku nieruchomości zwróć uwagę na ceny najmu, zapewne zauważysz, że wśród dużych aglomeracji (pow. 0,5 mln mieszkańców) są one w Łodzi najniższe ewentualnie na porównywalnym poziomie co w Katowicach. Jak dotrzesz do danych o pustostanach to też rewelacji nie ma. Świadczy to o słabości Łódzkiego rynku. Łódź względem innych dużych ośrodków miejskich w Polsce jest zacofana. Na szczecie zaczyna się to zmieniać ale dekad zaniedbania nie da się nadrobić w 5 lat (notabene przez ten okres z miasta wyprowadziło sie ponad 30 tys. co dla rynku nieruchomości też ma duże znaczeni).

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.