Rusza najciekawszy etap rewitalizacji zabytkowych zakładów „Wi-Ma” w Łodzi


2021.11.25
Autor: Urbanity.pl
Realizacja wielofunkcyjnego kompleksu Widzewskiej Manufaktury WIMA w Łodzi wchodzi w kolejną fazę. Po rozbiórkach przyszedł czas na budowę.

Inwestycja Widzewska Manufaktura firmy Cavatina Holding powstaje na pofabrycznym terenie o powierzchni ponad 4 ha przy alei Piłsudskiego 135 w Łodzi. Na terenach dawnych zakładów „Wi-Ma” zrealizowany zostanie wielofunkcyjny kompleks o łącznej powierzchni 55 000 metrów kwadratowych.

Na pofabrycznym terenie zakończyły się już rozbiórki niehistorycznej zabudowy. Bazą Widzewskiej Manufaktury będą cztery 140-letnie budynki z czasów zakładów bawełnianych Kunitzera i Heinzla - przędzalnia, skręcalnia, przewijalnia oraz kantor. To w nich powstanie łącznie 55 000 mkw. biur, mieszkań i przestrzeni do spędzania wolnego czasu.

Zabytkowa przędzalnia stanowiła będzie część biurową łódzkiego kompleksu. Pozostały zeń tylko ściany zewnętrzne, środek wyburzono. Z kolei w budynkach po skręcalni i przewijalni zaplanowano 414 mieszkań na wynajem. W pierwszym trwają przygotowania do do wyburzeń ścian wewnętrznych, w drugim trwa sprzątanie po rozbiórkach i wstępne przygotowania do robót ziemnych związanych z budową podziemnego garażu.

Stary kantor stojący wzdłuż alei Piłsudskiego, który będzie najmniejszym obiektem w Widzewskiej Manufakturze przeszedł właśnie hydroizolację fundamentów. Rozpoczęła się renowacja ceglanej elewacji, której przywrócony zostanie historyczny wygląd.

Zielonym sercem kompleksu będzie stuletni park z fontanną.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.