Jeden ze wstydliwych rejonów Łodzi właśnie znika. Rusza budowa apartamentowca


2021.11.04
Autor: Urbanity.pl
W centrum Łodzi ruszyła budowa inwestycji, której bryła nawiązuje do XIX-wiecznego stylu wielkomiejskiego.

Biała Kamienica powstanie na pustej dotąd działce u zbiegu ulic Zachodnia i Więckowskiego w centrum Łodzi. Inwestycja składała się będzie z siedmiu kondygnacji i 69 mieszkań i apartamentów. Budowa potrwa około dwóch lat, a deweloperem jest Yuniversal Development.

Przy Więckowskiego 12 ruszyła budowa budynku wielorodzinnego o wysokości siedmiu kondygnacji z 69 mieszkaniami o metrażach od 29,5 do 160 mkw. z tarasami lub loggiami albo balkonami, 2 lokalami usługowymi w parterze, podziemnym garażem i parkingiem na poziomie 0. Na siódmej, wspólnej kondygnacji znajdzie się wspólny taras z widokiem na Łódź.

Projekt architektoniczny Białej Kamienicy to zasługa prof. Roberta Sobańskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Budynek ma być ego osobistym hołdem dla łódzkiego detalu architektonicznego i ma to swoje odzwierciedlenie na elewacjach w postaci okazałych rozet, które będą zdobić gmach od strony ulicy, oraz innych zdobień.

Inwestycja będzie dwuklatkowym budynkiem z windą, rowerownią i komórkami lokatorskimi.

Ceny mieszkań w Białej Kamienicy kształtują się od 8 500 zł do 12 00 zł za mkw. Pierwsze lokale już zostały sprzedane.

Komentarze


 • Betise
  Gość
  2021-11-04 21:46:17
  Głupota, totalna głupota. Spokojnie mógł być tam dalej ten parking. Przynajmniej było gdzie zostawić samochód w Śródmieściu. Ci, którzy kupią tam mieszkania będą niespełna rozumu. Prawie na skrzyżowaniu o natężonym ruchu aut i tramwajów. O jakości powietrza już nie wspomnę. Działki wybierane w Łodzi pod budowę domów wielomieszkaniowych to nieporozumienie.

 • Kj
  Gość
  2021-11-05 07:28:24
  Prawda.
  Nie najlepsza lokalizacja.

 • Gość
  Gość
  2021-11-05 08:34:44
  Od dłuższego czasu w Łodzi likwidowane są targowiska i parkingi na pewno to nie służy mieszkańcom Łodzi JS

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.