Pod Wrocławiem powstaje pierwszy park magazynowy w Polsce firmy Frontier Estates


2021.09.08
Autor: Urbanity.pl
W Bielanach Wrocławskich pod Wrocławiem rozpoczęła się budowa parku magazynowego Frontier Park Wrocław, który jest pierwszym projektem Frontier Estates w Polsce.

30 sierpnia br., na działce o powierzchni 2 hektarów przy ulicy Liliowej w Bielanach Wrocławskich pojawił się ciężki sprzęt i oficjalnie rozpoczęła się budowa parku magazynowego pod nazwą Frontier Park Wrocław.

Docelowo podwrocławski projekt zakłada budowę obiektów magazynowo-logistycznych o łącznej powierzchni wynoszącej około 9 300 metrów kwadratowych wraz z przyległymi częściami biurowymi. Frontier Park Wrocław oferuje dwanaście modułów typu Small Business Units o powierzchni już od 300 mkw. W modułach prowadzić będzie można lekką produkcję z takimi rodzajami działalności, jak projektowanie, pakowanie, konfekcjonowanie, sortowanie, montaż z gotowych elementów, wysyłkę.

Bielany Wrocławskie, położone 9 km na południe od centrum Wrocławia, to jedna z największych stref handlowych i przemysłowych w Polsce. Budowa parku magazynowego prowadzona jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Inwestor finalizuje aktualnie rozmowy z kilkoma podmiotami w zakresie umów najmu.

W połowie 2021 roku, przy udziale finansowym Frontier Estates została wybudowana część ulicy Błękitnej stanowiąca drogę gminną, bezpośrednio okalająca Frontier Park Wrocław i pozwalająca na szybki dojazd od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.

Frontier Park Wrocław gotowy będzie pod koniec I kwartału 2022 roku.

Inne wiadomości o Frontier Park Wrocław, Frontier Estates Polska Management

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.