Wzgórze Partyzantów wreszcie doczeka się remontu

2021.11.23

W ciągu kilku dni ogłoszony ma zostać przetarg na rewitalizację Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu. W ramach inwestycji powstanie m.in. kawiarnia.

Zabytkowa kolumnada, która jest częścią unikalnych ponapoleońskich rozwiązań krajobrazowych wreszcie doczeka się remontu. Gotowa jest już dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów) we Wrocławiu, a miasto czeka już tylko na rządową promesę.

Z programu Polski Ład, Wrocław otrzyma niecałe 19 mln zł na I etap remontu Wzgórza Partyzantów. Miasto czeka na promesę rządu i w ciągu kilku dni ogłasza przetarg na na wykonawcę robót.

W pierwszej kolejności planowany jest remont kolumnady z częścią placu przed nią i fontanną. W budynku kolumnady w części podziemnej znajdzie się kawiarnia o powierzchni 200 metrów kwadratowych. W podcieniach kolumnady odrestaurowane zostaną posadzki, sufity, ściany, oświetlenie zabytkowe, schody na wzgórze. W tarasie nad kolumnadą wzmocnienia potrzebują stropy, a wymiany – zabytkowe balustrady i oświetlenie.

Odrestaurowane zostaną również schody, nawierzchnie placu i sama fontanna, a także taras nad perystylem.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • T.T.
  Gość
  2021-11-24 20:19:04
  Nieporadność władz Wrocławia w tej sprawie jest odwrotnie proporcjonalna do zaradności tych co zrobili deal na Wzgórzu na początku nasermacji nie ponosząc za to żadnej kary. Los obiektu wisi nadal na programie
  który nie istnieje ,a jak się pojawi to bez pieniędzy.Niestety, Wzgórze prędzej zamieni się w stertę
  gruzu .nim wyczerpią wszystkie niezbędne procedury
  pozwalające na rozpoczęcie remontu.A komuszki dały radę w latach 70-tych u.w. w 2 lata przywrócić Wzgórzu blask! Pomimo złych przeczuć zaciskam kciuki za uratowanie Wzgórza .

 • Amadea
  Gość
  2021-11-25 22:05:27
  Jestem optymistką i liczę, że tak będzie, jak obiecują...., jednak mimo wszystko nie bardzo wierzę....

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.