Wrocław: Przy osiedlu na ponad 2000 mieszkań powstanie bulwar

2021.04.06

Wybudowanie nowego bulwaru zwieńczyć ma wieloetapowy projekt Promenady Wrocławskie na Kleczkowie, którego deweloperem jest firma Vantage Development.

Promenady Wrocławskie to wieloetapowe osiedle budynków wielorodzinnych, które powstało na terenie poprzemysłowym, tuż nad samą Odrą we Wrocławiu. Przez dziewięć lat wybudowano 2 150 mieszkań oraz 67 lokali o charakterze handlowo-usługowym, w których powstały m.in. piekarnie, gabinety kosmetyczne, przedszkola, kwiaciarnie czy restauracje

W ostatnim etapie, który oddany został do użytku w ubiegłym roku wybudowano najwyższy, bo liczący 56 metrów i 17 pięter budynek. Z mieszkań na wyższych kondygnacjach rozpościera się widok na panoramę miasta i rzeki.

Ostatnim etapem realizacji projektu Promenady Wrocławskie będzie zagospodarowanie terenu pomiędzy inwestycją a Kanałem Miejskim. Miejsce, które zlokalizowane jest nad wodą, stać ma się przestrzenią do rekreacji dla wrocławian. W ramach bulwaru powstanie szeroki deptak, liczne strefy rekreacji ze stolikami plenerowymi, siedziskami i zewnętrznymi leżakami. Zaplanowano również zróżnicowaną roślinność: drzewa, krzewy oraz kwiaty.

Prace na terenie bulwaru ruszą pod koniec tego miesiąca, a ich zakończenie zaplanowano wraz z końcem lipca br.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Hmm
  Gość
  2021-04-13 14:17:14
  Ba pewno świetnie będzie się mieszkało ludziom, których okna będą na rzeczony bulwar zwrócone. Głośne rozmowy, alkohol, drący japę ludzie, tłumy studentów w okresie letnim. Nic, tylko pozazdrościć.

 • ekhm
  Gość
  2021-04-17 21:25:49
  Proponuję zasieki, wszystko drutem kolczastym i najlepiej po drugiej stronie odry również, oraz zamknąć przestrzeń powietrzną nad osiedlem, aby przypadkiem komuś za głośno nie było.

  Trzeba było kupić mieszkanie na wyższe kondygnacji, a nie teraz narzekać.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.