Niebawem rozpocznie się budowa ogromnego kompleksu Promenady Wrocławskie

2010.09.09

Pomiędzy drugim, a trzecim kwartale przyszłego roku ruszy budowa pierwszego z obiektów, który realizowany będzie w ramach inwestycji Promenady Wrocławskie. Osiedle powstanie na działce o powierzchni 15 hektarów i będzie pierwszym tak wielofunkcyjnym kompleksem w Polsce, które nadzorowane będzie przez jednego dewelopera.

Obecnie trwają prace nad planem zagospodarowania 15 ha działki w centrum Wrocławia, nad którym pracuje pracownia architektoniczno-planistyczna IN-VI, należąca do amerykańskiego architekta Guya Perrego, który zaprojektował w Polsce Miasteczko Wilanów.

Promenady Wrocławskie będą nową dzielnicą Wrocławia, która pełniła będzie funkcje mieszkalne, handlowo-usługowe, biurowe, hotelowe oraz kulturalno-edukacyjne. Inwestycja powstanie w sąsiedztwie rzeki Odry i Kanału Miejskiego. Łącznie w ramach projektu powstanie 28 budynków, z czego 21 obiektów będzie pełniło funkcje mieszkalne o łącznej liczbie lokali 700. Dodatkowo powstanie także przestrzeń biurowa o powierzchni około 80 tys. mkw.

Pierwszym budynkiem biurowym będzie - Epsilon o powierzchni najmu wynoszącej 6,5 tys. mkw. Obiekt jest obecnie w fazie projektowania, a pierwsze prace budowlane zaplanowano na przyszły roku.

Cała inwestycja zostanie zrealizowana w około 10-15 lat. Promenady Wrocławskie powstaną na terenie, na którym dawniej mieściły się Zakłady Naprawy Taboru Kolejowego. Pierwsze prace budowlane polegały na rozebraniu ponad 100-letnich hal produkcyjnych oraz lokomotywowni, wchodzących w skład zabudowy ZNTK.

Inwestorem projektu jest wrocławska spółka Vantage Development, która oprócz budowy budynków, planuje również zaaranżować nadbrzeże Odry. Powstać ma m.in. deptak, promenada, gdzie znajdą się punkty usługowe oraz tereny rekreacyjne.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.