Wrocław: Pegaz z ponownym pozwolenie na budowę

2015.05.25

Firma UBM Polska ponownie dysponuje pozwoleniem na budowę dla wrocławskiej inwestycji biurowej Pegaz, przy ulicy Ruskiej i Kazimierza Wielkiego. Wojewoda Dolnośląski przywrócił wstrzymane w grudniu ubiegłego roku pozwolenie na budowę.

Działka, na której powstać ma biurowiec Pegaz, należy do austriackiej firmy UBM od października 2012 roku. Wstrzymanie budowy było spowodowane protestami mieszkańców z okolicznych kamien, którzy zarzucili firmie, że budynek naruszy ich praca, głównie związane z ograniczonym dostępem do światła. Po odwołaniu się mieszkańców do wojewódzkiego sądu administracyjnego, inwestycja została wstrzymana i uchylone zostało pozwolenie na budowę.

Po kilku miesiącach zastoju, firma UBM Polska ponownie uzyskała pozwolenie na budowę i jak zapewniają przedstawiciele inwestora, Pegaz ma zostać oddany do użytku według pierwotnego harmonogramu.

Inwestycja składa się z dwóch 6-kondygnacyjnych budynków biurowych o powierzchni ponad 18 tys. mkw. Na parterze znajdzie się miejsce pod lokale handlowo-usługowe. Pod budynkami zaplanowano halę garażową na 370 miejsc.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada Autorska Pracownia Architektury Hubka, a wykonawcą budynków jest spółka Porr Polska. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na drugi kwartał 2016 roku.

Źródło: Eurobuild CEE

Inne wiadomości o Pegaz, PORR, UBM Development Polska, Autorska Pracownia Architektury Hubka

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.