Wrocław: Był stadion olimpijski, a będzie dom studencki

2021.04.26

Spółka Dolnośląskie Inwestycje planuje budowę domu studenckiego na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę.

W 2015 roku za kwotę nieco ponad 3,1 mln zł zakupiony został od Akademii Wychowania Fizycznego teren po dawnym basenie na Stadionie Olimpijskim. Nowy właściciel - Dolnośląskie Inwestycje - zamierza przy alei Paderewskiego we Wrocławiu wybudować dom studencki z częścią usługową w parterze.

Inwestor od marca dysponuje już pozwoleniem na budowę obiektu zamieszkania zbiorowego, a także pozytywną decyzją Miejskiego Konserwatora.

Spółka Dolnośląskie Inwestycje, która we Wrocławiu zrealizowała już trzy podobne inwestycje pod nazwą Starter, planuje wybudować 3-kondygnacyjny i proekologiczny kompleks, oferujący ogólnodostępne strefy do nauki, pracy, czy integracji studentów. W części parterowej przewidziano dwa lokale gastronomiczne, a także część usługową z fizykoterapią, odnową biologiczną czy fitnessem. Na poziomie -1 zaplanowano m.in. rowerownie, powierzchnie przynależne do lokali usługowych na parterze oraz garaż.

Budowa domu studenckiego ruszyć ma w III kwartale br., i potrwać 3 lata.

Źródło: wroclife.pl

Komentarze


 • ehhhh
  Gość
  2021-04-26 13:45:48
  Skandal! Gdzie jest konserwator zabytków?

 • Gość.
  Gość
  2021-04-26 17:09:45
  Taki zabytek udzie w ruinę. Dno panie sutryk.

 • Ktoś
  Gość
  2021-04-26 18:41:14
  Sznowny Panie Sutryk, zbuduj tam piękny kompleks rekreacyjny, . A nie akademik . Kto Pama zrzucił do Wroclawia, Pan nie ma pojęcia czego chcą mieszkańcy. Akademik w tym miejscu . Pan jest ignorant.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.