We Wrocławiu powstanie osiedle Marina Park z dwoma wieżowcami


2017.01.16
Autor: Gazeta Wyborcza
Prawie 60-letnie silosy na wrocławskich Popowicach, zostaną wyburzone, a w ich miejsce firma Rank Progress wybuduje osiedle z dwoma wieżowcami na 2 500 mieszkań. Cały projekt zostanie zrealizowany w ciągu 10 lat.

Osiedle Marina Park powstanie obok Hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej. Na działce, na której deweloper zrealizuje projekt, znajdują się obecnie m.in. nieczynne silosy, które mają zostać wyburzone. Według planów firmy Rank Progress, możliwe, że pierwsze prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku.

Na działce o powierzchni ponad 12,5 ha, przy ulicach Popowicka i Wejherowska powstanie ogromne osiedle, które realizowane będzie etapowo. Obecnie trwają jeszcze przygotowania pod inwestycję, w tym ustalane są szczegóły z biurem projektowym.

Dodatkowo, Rank Progress w ramach projektu Marina Park, przebuduje basen portowy na marinę, gdzie będą mogły stacjonować jachty i motorówki. Powstaną również bulwary z ogródkami restauracyjnymi.

Komentarze


 • Kanapka
  Gość
  2017-01-17 23:49:32
  Nowe Angel Wings? Obawiam się, że tak. Mam wrażenie, że Popowice to ostatnie miejsce, gdzie postawiłbym coś tak monumentalnego i drogiego. Oczywiście będąc inwestorem. Będę szczerze zaskoczony (chyba pozytywnie), jeżeli rzeczywiście cały projekt zostanie zrealizowany zgodnie z obecnymi planami.

 • wroc
  Gość
  2017-02-25 15:00:20
  ale ściema! to informacja sprzed prawie 10 lat - w kółko macieju powtarzana ta sama, nawet wizualizacja sprzed 10 lat - zalatuje naftaliną na kilometr.

 • Retro
  Gość
  2017-06-29 17:34:50
  Jeśli tylko powstanie w takiej formie jak na wizualizacji bedzie to piękny obiekt na miarę XXIw! Porównując dzika dewloperkę I stawianie kloców gdzie popadnie to takie kompleksy maja wiekszy sens bo sa przemyślane pod katem samowystarczalności I zagospodarowania terenu z ciągami I korytarzami komunikacyjnymi na przyszłość.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.