We Wrocławiu powstają jedne z największych tego typu obiektów w Europie
We Wrocławiu trwa budowa czterech zbiorników retencyjnych w Porcie Południowym, które zabezpieczą miasto w trakcie ulewnych deszczów.
Inwestycja przy ulicy Długiej we wrocławskim Porcie Południowym rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku i zakłada budowę czterech zbiorników retencyjnych o łącznej pojemności 60 000 metrów sześciennych. Realizacja projektu wchodzi w ostatni etap prac.
Na placu budowy gotowe są już wszystkie zbiorniki i przeszły próby szczelności. Obecnie wykonywana jest instalacja odgromowa. W zbiorniku numer 1 i 3 trwają prace przy elewacji, a w zbiorniku numer 2 - prace elektryczne. W czwartym zbiorniku trwa montaż instalacji spłukującej i budowa kanalizacji deszczowej.
Równolegle powstała przepompownia ścieków i infrastruktura towarzysząca. W pompowni ścieków retencjonowanych trwa montaż pomp i rurociągów stalowych oraz prowadzone są prace przygotowawcze do wykonania elewacji.
Zbiorniki o łącznej powierzchni 60 000 metrów sześciennych zabezpieczą Wrocław w trakcie ulewnych deszczów. Jednocześnie pomogą w pracy Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków na Janówku. Jak będzie działała inwestycja? W momencie gdy nad miastem pojawią się duże opady deszczu, powstające ścieki popłyną do zbiorników retencyjnych, a nie od razu do oczyszczalni w Janówku. Dopiero gdy oczyszczalnia będzie mniej obciążona pracą, zgromadzone wcześniej ścieki opadowe zostaną do niej przesłane.
Inwestycja o wartości 77,8 mln zł netto została dofinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zbiorniki zostaną oddane do użytku wiosną tego roku.
Inwestycja przy ulicy Długiej we wrocławskim Porcie Południowym rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku i zakłada budowę czterech zbiorników retencyjnych o łącznej pojemności 60 000 metrów sześciennych. Realizacja projektu wchodzi w ostatni etap prac.
Równolegle powstała przepompownia ścieków i infrastruktura towarzysząca. W pompowni ścieków retencjonowanych trwa montaż pomp i rurociągów stalowych oraz prowadzone są prace przygotowawcze do wykonania elewacji.
Inwestycja o wartości 77,8 mln zł netto została dofinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zbiorniki zostaną oddane do użytku wiosną tego roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy