Tauron buduje we Wrocławiu nowe centrum zarządzania siecią
Na wrocławskich Krzykach, przy ulicy Powstańców Śląskich trwa budowa nowego centrum zarządzania siecią firmy Tauron Dystrybucja. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Alstal z Inowrocławia, która za prace otrzyma niecałe 40 milionów złotych.
Nowa inwestycja, która powstaje u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Sztabowej będzie ośrodkiem odpowiedzialnym za sieć energetyczną na całym Dolnym Śląsku. W 4-kondygnacyjnym obiekcie firmy Tauron Dystrybucja monitorowane będzie działanie sieci elektroenergetycznej. Budynek wyposażony będzie w kilka niezależnych źródeł zasilania, a powierzchnia obiektu zostanie wypełniona nowoczesnymi urządzeniami telemechanicznymi, teletechnicznymi oraz w informatyczne serwerownie.
Na działce, na której powstaje nowe centrum zarządzania siecią firmy Tauron Dystrybucja przed wojną mieściło się boisko piłkarskie, następnie wybudowany został tam zbiornik przeciwpowodziowy, który po wojnie służył do celów rekreacyjnych. W latach 70. basen został zamknięty.
Prace ziemne ruszyły z początkiem sierpnia, kiedy to uprzątnięto teren i wycięto drzewa. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu trzech lat, a wykonawcą jest firma Alstal.
Nowa inwestycja, która powstaje u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Sztabowej będzie ośrodkiem odpowiedzialnym za sieć energetyczną na całym Dolnym Śląsku. W 4-kondygnacyjnym obiekcie firmy Tauron Dystrybucja monitorowane będzie działanie sieci elektroenergetycznej. Budynek wyposażony będzie w kilka niezależnych źródeł zasilania, a powierzchnia obiektu zostanie wypełniona nowoczesnymi urządzeniami telemechanicznymi, teletechnicznymi oraz w informatyczne serwerownie.
Prace ziemne ruszyły z początkiem sierpnia, kiedy to uprzątnięto teren i wycięto drzewa. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu trzech lat, a wykonawcą jest firma Alstal.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-08 13:43:29
Jedna z największych galerii Warszawy rusza z rozbudową. Docelowo kilkadziesiąt nowych sklepów
-
2026-06-08 12:23:31
Rozbudowa lotniska we Wrocławiu nabiera tempa. Pierwsze nowe stanowiska już wkrótce
-
2026-06-08 11:38:08
Około 30 nowych lokali pojawi się w największej galerii regionu. Jest pozwolenie na rozbudowę
-
2026-06-08 08:33:44
Nowy park logistyczny pod Warszawą. Międzynarodowe firmy wśród najemców
-
2026-06-08 08:19:13
Pod torami powstaje przejazd dla sześciu pasów ruchu. Trwa wyjątkowa operacja inżynieryjna w Oświęcimiu
-
2026-06-08 08:00:46
Tak wygląda zabudowa działki na Ursynowie, na której znajdował się biurowiec z lat 90-tych
-
2026-06-08 07:47:38
Globalny gigant finansowy zajmie cały biurowiec w Krakowie
-
2026-06-08 05:51:47
Inwestycja logistyczna pod Gdańskiem zakończona. Jeden z największych parków w regionie
-
2026-06-05 13:29:23
W miejsce biur i magazynów na Służewcu ma powstać duże osiedle. W planach 6 budynków i blisko 800 mieszkań
-
2026-06-05 12:16:10
Nowoczesny inkubator dla startupów powstanie w centrum Kielc. Koszt to ponad 150 mln zł