Ruszył remont kamienicy w centrum Wrocławia, w której powstanie hotel


2022.09.02
Autor: Piotr Maślak
Rozpoczął się generalny remont kamienicy położonej w centrum Wrocławia, przy głównej ulicy prowadzącej z Dworca Głównego do Galerii Dominikańskiej i Rynku. W wyremontowanym obiekcie powstanie hotel.

Projekt pod nazwą Kołłątaja 24 we Wrocławiu pierwotnie miała realizować spółka Ashville Polska z angielskiej Grupy Ashville, która od 1968 roku zajmuje się nieruchomościami, a na polskim rynku działa od 2006 roku. Ashville Polska zarządza obecnie aktywami w Krakowie oraz Wrocławiu, specjalizując się w przywracaniu dawnej świetności zabytkowym kamienicom.

Inwestor miał w planach przebudowę, nadbudowę i rozbudowę 4-kondygnacyjnej kamienicy przy Kołłątaja 24, jednak ostatecznie sprzedał ją spółce K24, powiązanej z Fira Sp. z o.o. Nowy właściciel zrezygnował z nadbudowy budynku według wcześniej koncepcji i zmienił jego przeznaczenie. W obiekcie funkcjonował będzie hotel z częścią użytkową w parterze.

Prace remontowe już się rozpoczęły, a kamienica została "otulona" rusztowaniem. Za projekt przebudowy odpowiada pracownia Chamielec Architekci Sp. z o.o.

Fira Sp. z o.o. to wrocławska firma, która w stolicy Dolnego Śląska zrealizowała już kilka projektów, w tym m.in. Złotniki Espino, Piaskowa Apartments czy Maślicka 213. Trwa także remont sąsiadującej kamienicy pod numerem 23, gdzie powstaną mieszkania i lokale usługowe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.