Powstanie wrocławski "Central Park" w ramach rewitalizacji Kępy Mieszczańskiej

2021.04.20

Dzięki współpracy mieszkańców oraz partnerstwa publiczno–prywatnego na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej powstanie Park Mieszczański o powierzchni prawie 4 ha.

Kępa Mieszczańska to wyspa we Wrocławiu położona w ramionach Odry Północnej i Południowej, w sąsiedztwie Starego Miasta. W ramach współpracy mieszkańców oraz partnerstwa publiczno – prywatnego powstanie na Kępie park. Wczoraj, firma Archicom jako pierwsza sformalizowała obietnicę wsparcia tego projektu.

Park Mieszczański powstanie dzięki współpracy deweloperów i magistratu. Na terenie o powierzchni 4 ha, który jeszcze do niedawna należał do wojska, powstanie atrakcyjna przestrzeń miejska. W ramach rewitalizacji wyspy przeprowadzona zostanie kompleksowa aranżacja terenów zielonych, m.in. strefy rekreacyjno-wypoczynkowe, ścieżki spacerowe oplatające wyspę, a także szczególnie wspierany przez mieszkańców - Park Mieszczański.

Obecnie rozpoczął się etap projektowy. Wrocławski „Central Park” znajdzie się na dwóch działkach i obejmie strefy rekreacyjno-wypoczynkowe z wytyczonym układem ścieżek i ciągów pieszo-rowerowych. Obecny starodrzew zostanie wzbogacony o nowe krzewy i drzewa. Nowy park ma być otwarty na Odrę poprzez zagospodarowanie terenu nadbrzeżnego i otwarty na miasto za pomocą kładek łączących go z sąsiednimi osiedlami.

Ostateczny projekt Parku Mieszczańskiego poznamy do końca 2021 roku. Podpisana została umowa z wykonawcą. Zarząd Zieleni Miejskiej rozmawia obecnie o dofinansowaniu projektu z deweloperami działającymi na Kępie. Pierwsza taka umowa z najwyższą kwotą wsparcia została podpisana z największym wrocławskim deweloperem, czyli spółką Archicom.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Marek
  Gość
  2021-04-20 14:33:47
  Park Centralny to 341 ha, dla 4 ha zieleni proponuję nazwę SKWEREK CENTRALNY - bardziej adekwatna :)

 • Wrocek
  Gość
  2021-04-20 14:52:13
  Ziomek, porównujesz miasto, które ma prawie 8,5 mln mieszkańców do miasta, które ma trochę ponad 600 tys.

 • Rempit
  Gość
  2021-04-21 08:53:45
  Tak czy inaczej - żaden park.
  Wg twojego przelicznika ludności, powinien mieć 25 ha.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.