Powstaje nowa droga na Jagodno. Wspólna inicjatywa miasta i deweloperów

2021.03.03

Rozpoczęła się budowa nowej drogi na Jagodno we Wrocławiu, która będzie alternatywą dla ulicy Buforowej. Jest to wspólna inwestycja wrocławskiego magistratu z deweloperami.

Nowa ulica Drabika powstaje między ulicami Beaty Artemskiej i Asfaltowej, które łączą Jagodno z Wojszycami. Pierwszy fragment nowej drogi budowany jest przez Dom Development i oddany zostanie do użytku dla kierowców w kwietniu 2021 roku. Wkład dewelopera w opracowanie projektu, budowę infrastruktury technicznej, nowej nawierzchni i towarzyszących chodników oraz oświetlenia sięgnie blisko 4 mln złotych.

Docelowo nowa droga będzie alternatywą dla ulicy Buforowej i usprawni transport na południu miasta. Inwestycja ułatwić ma również dojazd do planowanego zespołu szkolno-przedszkolnego powstającego przy ulicy Asfaltowej. Budowa kompleksu szkolno-przedszkolnego na Jagodnie ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i oferował będzie miejsce dla 1000 uczniów oraz 200 przedszkolaków.

Ulica Drabika posiadała będzie wiele rozwiązań przyjaznych dla użytkowników, w tym m.in. wyniesione przejścia dla pieszych oraz progi zwalniające. Po obu stronach ulicy znajda się ścieżki pieszo-rowerowe wraz z pasami zieleni z nasadzeniami.

W ramach inwestycji powstanie także skrzyżowanie ulicy Drabika z Artemską. Kolejne etapy wybudują deweloperzy realizujący sąsiednie inwestycje, zlokalizowane wzdłuż nowej drogi. Cała ulica Drabika na Jagodnie będzie gotowa do końca 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.