Postępuje budowa kompleksu Wroclavia

2016.04.05

Firma Unibail-Rodamco zaprezentowała postęp prac na budowie kompleksu wielofunkcyjnego Wroclavia. Wrocławska inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na październik 2017 roku.

Kompleks Wroclavia powstaje na działce przy ulicy Borowskiej, na terenie dawnego dworca autobusowego. Obiekt będzie dysponował powierzchnią handlowo-biurową na poziomie 71 000 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wynosi 240 mln Euro.

Obecnie na terenie kompleksu prowadzone są zaawansowane prace naziemne. Ruszyły już prace na poziomie +2, a pierwszy etap robót budowlanych na poziomie -2, -1 i 0 jest już ukończony. Dzięki łagodnej zimie na budowie Wroclavii nie ma żadnych opóźnień.

Wroclavia zaoferuje ponad 200 lokali handlowo-usługowych. Inwestor podpisał już umowy z największymi grupami odzieżowymi na łączną powierzchnię ponad 28 000 mkw. Wśród marek jakie znajdziemy w galerii będą m.in. polski koncern odzieżowy LPP S.A., który otworzy we wrocławskim kompleksie takie marki jak: Tallinder, Reserved, Mohito, House, Cropp i Sinsay. Nie zabraknie również sklepów z grupy odzieżowej Inditex, czyli Zara, Zara Home, Pull & Bear, Bershka, Oysho, Massimo Dutti oraz Stadivarius z lokalem o powierzchni prawie 700 mkw., gdzie zaprezentowany będzie najnowszy koncept marki.

Swój flagowy sklep we Wroclawii otworzy również H&M. Zakupy będzie można zrobić także w New Look, Rossmannie i Hebe. Operatorami spożywczymi będzie Carrefour oraz Biedronka.

Pondato, Wroclavia oferować będzie 20 różnorodnych restauracji, w tym między innymi nieobecny dotychczas w mieście, najnowszy koncept Vapiano. Klienci będą mogli także odwiedzić dwudziestosalowe kino Cinema City, z salami VIP i pierwszą we Wrocławiu salą z technologią IMAX.

Na dachu, na poziomie +2, zostanie zagospodarowany ogród. Od ulicy Joannitów galeria będzie miała "zieloną fasadę" w formie pionowych całorocznych ogrodów - aż 65 % całej zaplanowanej zieleni znajdzie się właśnie tutaj.

Wrocławska inwestycja będzie zintegrowana z nowoczesnym dworcem autobusowym, który będzie miał powierzchnię około 7 000 mkw. Dworzec będzie się znajdował na dwóch podziemnych poziomach, do którego dostać się będzie można zarówno z ulicy, jak i galerii. Hol dworca autobusowego z kasami biletowymi i poczekalnią zostanie usytuowany na poziomie 0. Stanowiska dla autobusów ulokowane zostaną na poziomie -2. Ruchome schody połączą perony z poczekalnią.

Oddanie do użytku kompleksu Wroclavia zaplanowano na jesień przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.