Ponad 100-letnia kamienica z czasów Breslau we Wrocławiu znowu zachwyca

2022.05.10

Dobiegł końca remont kamienicy przy ulicy Ks. Witolda 33 we Wrocławiu, która znajduje się na Kępie Mieszczańskiej. Elewację pomalowano w kolorze ugru.

Przy ulicy Ks. Witolda 33 na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej mieści się kamienica pochodząca z 1905 roku, która przez ostatnie lata przechodziła gruntowny remont. Wykonawca odsłonił już elewację budynku, która prezentuje się znakomicie.

Ponad 100-letni budynek ma pięć kondygnacji, a w środku mieści się 17 mieszkań oraz jeden lokal o charakterze użytkowym. W pierwszym etapie inwestycji odnowiona została klatka schodowa. W maju tego roku kamienica zyskała piękną elewację w kolorze ugru, czyli w jednym z odcieni koloru żółtego. Renowacji poddane zostały detale architektoniczne, balkony i tarasy, w których wzmocniono ich nadproża, wykonano izolację, położono nowe posadzki.

Masywne drzwi wejściowe zostały pomalowane na kolor ciemnej zieleni. W ramach inwestycji zlikwidowano piece, a kamienica została podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej. Koszt remontu wyniósł blisko 830 tys. zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.