Po kilku latach udało się sprzedać kamienicę w reprezentacyjnej części Wrocławia


2023.05.12
Autor: Monika Kiereś
Ponad 17 mln zł zapłacił nowy właściciel zabytkowej kamienicy przy placu Uniwersyteckim na Starym Mieście we Wrocławiu. Co może mieścić się w obiekcie?

Zabytkowa kamienica przy placu Uniwersyteckim 7 została wybudowana w 1870 roku i od początku znajdowały się w niej mieszkania na piętrach, a w parterze część usługowa. Zły stan techniczny wymusił przeprowadzenie kilka lat temu generalnego remontu, w ramach którego zmianie uległa elewacja, docieplone zostały ściany, wymienione okna i drzwi, wyremontowany został dach oraz klatka schodowa, a w obiekcie pojawiła się winda.

Kamienica zlokalizowana jest na działce o powierzchni 325 mkw., w centrum Wrocławia, na Starym Mieście, naprzeciwko wejścia do głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Sześciokondygnacyjny budynek z cegły ma powierzchnię 880 mkw., a jego nowym właścicielem została spółka VGP Nieruchomości, która zapłaciła za nieruchomość 17 mln 550 tys. zł.

Po kilku latach prób sprzedaży zabytkowej kamienicy przy placu Uniwersyteckim 7, znalazł się chętny na zakup nieruchomości. Kwota, jaką zapłaci nabywca za wyremontowany niedawno budynek, to 17 mln 550 tys. zł. Co może tam powstać?

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego w zabytkowym budynku znajdować się mogą: usługi nauki, szkolnictwa wyższego, usługi centrotwórcze, mieszkalnictwo.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.