Pierwszy Quorum we Wrocławiu już niebawem. Nowoczesność połączona z zabytkową cegłą

2022.01.27

W ostateczną fazę realizacji wkracza budowa pierwszego z budynków największego na Dolnym Śląsku projektu mixed-use - Quorum. Inwestor udostępnił film.

Kompleks wielofunkcyjny Quorum powstaje w niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku, a jego inwestorem jest firma Cavatina Holding. Realizacja pierwszego budynku wkracza w ostateczną fazę.

Quorum D to obiekt, który łączy nowoczesną architekturę z odrestaurowanym budynkiem wykonanym z zabytkowej cegły. Na jego terenie trwają zaawansowane prace elewacyjne, a wykonawca rozpoczął już szklenie fasady na parterze oraz pierwszym piętrze. Prowadzone są również prace związane z odnową elewacji ceglanej, a także prace instalacyjne wewnątrz budynku, które obejmują m.in. montaż wind osobowych.

Jak powstaje Quorum we Wrocławiu - FILM

6-kondygnacyjny Quorum D dysponował będzie ponad 16 000 mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie klasy A. Wśród udogodnień dla przyszłych najemców są m.in. miejsca parkingowe dla ponad 280 pojazdów, a także wewnętrzne zielone patio. Oddanie do użytku planowane jest na koniec II kwartału tego roku. Cavatina Holding ubiegać się będzie o międzynarodowy certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie – Excellent.

Quorum we Wrocławiu będzie kompleksem pięciu budynków o różnych funkcjach - biurowej, mieszkaniowej oraz usługowej. Na parterze od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe ze sklepami, usługami i gastronomią, a na poziomie podium oraz czwartej kondygnacji przewidziano dostępne dla pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstanie przestrzeń publiczna dostępna dla wszystkich użytkowników miasta.

Równolegle trwają prace przy budynku Quorum C, czyli części mieszkalnej inwestycji. W 1,5 miesiąca od rozpoczęcia prac budowlanych powstały dwie kondygnacje i obecnie budynek mierzy już niemal 16 metrów. Zakończono też prace wykończeniowe nad podium związane z parkingiem naziemnym.

W powstającym budynku znajdą się apartamenty na wynajem – kawalerki, mieszkania 2-pokojowe i 3-pokojowe o zróżnicowanych metrażach od 25 mkw. do 69 mkw. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • QQQ
  Gość
  2022-01-27 16:39:08
  Na chwile obecną najbardziej imponująca budowa w mieście. Oby Jak najszybciej powstała. Pięknie wpisze się w zapomnianą i zaniedbaną część miasta którą elegancko dopełni!

 • Werto
  Gość
  2022-01-27 16:42:58
  Od budowy Sky-Tower wydawałoby się że mieście nie powstanie nic co by mogło osiągnąc 100 m wysokości a tu Cavatina zaczęła budowę naprawde czegoś niesamowitego czego oczekują mieszkańcy. Widać że warto inwestować w drapacze cmur we Wrocławiu. Liczymy na więcej)

 • Ad77
  Użytkownik
  2022-01-28 00:22:03
  Centrum Wrocław w wielu miejscach jest szczerbaty, co na miejscu Cuprum a no na lata nic, co na miejscu (niedokończonego) wyburzonego parkingu szkieletora a no to samo , w dziurze za płotem kaczki pływają a jak już zbudują to co zbudują? a biurowiec z angielska nazwa bo za mało biurowców . Zaraz wyburzą moją ulubioną stacje paliw na Swobodnej i wybudują co , biurowiec. PL potęgą papierkową praca zdalna na propsie, a budują miliony metrów powierzchni biurowych

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.