Pierwszy gotowy budynek największego projektu mixed-use we Wrocławiu. Trwa budowa 140-metrowej wieży


2022.10.14
Autor: Piotr Maślak
Do użytku oddany został pierwszy z budynków kompleksu miex-use we Wrocławiu - Quorum D. Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na Dolnym Śląsku powstaje w pobliżu placu Jana Pawła II, tuż nad Odrą. Inwestorem jest Cavatina Holding.

Budynek Quorum D należy do powstającego największego na Dolnym Śląsku projektu wielofunkcyjnego, realizowanego w centrum Wrocławia nad Odrą. Cavatina Holding otrzymała właśnie pozwolenie na użytkownie obiektu, który łączy w sobie nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Dodatkowo Quorum D uzyskało certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Pierwszy z budynków kompleksu Quorum oferuje biura na sześciu kondygnacjach o łącznej powierzchni ponad 16 200 metrów kwadratowych w najwyższym standardzie technicznym klasy A. Ofertę biurowca uzupełnia przestrzeń handlowo-usługowa o powierzchni około 1 000 mkw. Na terenie oddanego do użytku budynku mieści się parking samochodowy na ponad 220 stanowisk oraz wewnętrzne patio z miejscem na relaks w czasie pracy. Biurowiec został już w połowie skomercjalizowany.

Quorum to największy projekt mixed-use we Wrocławiu, który powstaje w centrum miasta nad Odrą. Inwestycja oferuje poza biurami także mieszkania premium, lokale handlowo-usługowe czy restauracyjne z miejscem do relaksu przy nowo budowanej promenadzie nad rzeką. Do grona najemców kompleksu należą m.in. IT-Dev, CBRE, salon fryzjerski Hairmate czy działająca w branży budowlanej firma Doraco.

Obecnie trwają zaawansowane prace na budowie 140-metrowej wieży biurowej pod nazwą Quorum A. Będzie to drugi najwyższy budynek w stolicy Dolnego Sląska. Równolegle powstaje również 24-kondygnacyjna wieża, w której znajdzie się ponad 330 mieszkań premium od Resi Capital .

W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.