Oryginalny na skalę europejską blok we Wrocławiu odzyskuje swój blask

2021.11.25

Spacerując ulicą Kołłątaja we Wrocławiu można już podziwiać odnowiony fragment ściany frontowej Mezonetowca - powojennego modernizmu wybudowanego na przełomie lat 50. i 60.

Siedmiokondygnacyjny Mezonetowiec u zbiegu ulic Kościuszki i Kołłątaja to modernistyczny blok według projektu zespołu młodych architektów, który tworzyli: Maria i Igor Tawryczewscy, Edmund Frąckiewicz i Jadwiga Grabowska-Hawrylak.

Dobiega końca remont części frontowej elewacji budynku, z której ściągnięto już rusztowania. Tu wymieniono posadzki balkonów, balustrady, tynki. Finał tej części remontu zaplanowano na 10 grudnia. Niemal gotowa jest galeria od podwórka.

Pierwsze prace remontowe w bloku przy Kołłątaja ruszyły w 2020 roku, kiedy to odnowiono budynek od podwórka. Gruntownie wymieniono balustrady, ciężkie, żelbetowe zastąpiono lżejszymi. Zarządcą tej części inwestycji był Expert Dom, a koszt prac wyniósł około 5,7 mln zł.. Projekt remontu przygotowała pracownia VROA Architekci.

Mezonetowiec to łącznie 54 dwupoziomowe mieszkania, które mają po około 70 metrów kw. z dwoma balkonami.

Do odnowienia zostanie mniejsza część ściany frontowej.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • QQQ
  Gość
  2021-11-25 16:34:24
  Koszmarny budynek! Nawet ten remont mu nie pomoże

 • Werto
  Gość
  2021-11-25 16:35:51
  Do wyburzenia a w eo miescu rekonstrukca kamienic które stały na jego miescu. Ulica Kołłataa bezpowrotnie została oszpecona właśnie takimi maszkarami!!!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.