Nowe Żerniki we Wrocławiu z nową wizytówką od Marvipolu

2021.10.01

Na modelowym osiedlu zwanym jako WuWA2 na Nowych Żernikach we Wrocławiu, spółka Marvipol Development planuje budowę spektakularnego budynku mieszkalnego, który stać ma się nową wizytówką tego konceptu urbanistycznego.

WuWA 2 to modelowe osiedle Nowe Żerniki, które miasto Wrocław realizuje od 2013 roku we współpracy z architektami i deweloperami mieszkaniowymi przy ulicy Kosmonautów.

Marvipol Development wygrał właśnie przetarg na zakup działki zlokalizowanej tuż przy wjeździe na osiedle z ulicy Kosmonautów. W przetargu stanęło łącznie siedem firm, a ostateczna cena za nieruchomość o powierzchni około 5 400 mkw. wyniosła 31,1 mln zł.

Nowy właściciel działki planuje budowę na niej spektakularnego budynku mieszkalnego na 250 lokali o zróżnicowanych metrażach i rozkładach wraz z częścią komercyjną, który ma stać się nową wizytówką osiedla.

W przyszłości Miasto Wrocław planuje budowę kładki pieszej nad ul. Kosmonautów, połączoną z głównym ciągiem spacerowym osiedla, tzw. Pasażem Radinga. Z tego też względu projekt planowany przez Marvipol uwzględnia przejście bramowe przez budynek, z którego mieszkańcy płynnie będą mogli się przedostać na teren osiedla.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • te77
  Gość
  2021-10-01 12:01:40
  ten budynek to jakiś dramat... będzie latami straszył jak ten tytanik na Powstańców ;)

 • QQQ
  Gość
  2021-10-01 19:40:54
  Ten budynek to dramat!!! A to osiedle to nic nadzwyczajneggo zwykła betonowa pustynia bez żadnych wyjątkowych miejsc i budynków zwykła tandetna deweloperka jakiejj pełno nastawiona na szybki zysk w dobie koniunktury kiedy ludzie kupuja co popadnie.

 • Piłsudczyk
  Gość
  2021-10-03 07:36:44
  Osiedle spoko. MPK, autostrada, póki co dużo miejsca na zaparkowanie. Tylko te ceny...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.