Nowa szkoła i przedszkole na Partynicach. Ruszyła realizacja kolejnej olbrzymiej inwestycji edukacyjnej we Wrocławiu


2021.12.29
Autor: Urbanity.pl
W 2025 roku do nowego zespołu szkolno-przedszkolnego na wrocławskich Partynicach będzie mogło uczęszczać 1200 uczniów. Obiekt zaprojektuje biuro architektoniczne z Wrocławia.

Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowej placówki edukacyjnej we Wrocławiu. Biuro architektoniczne CH+ Architekci zaprojektuje zespół szkolno-przedszkolny przy ulicy Zwycięskiej na Partynicach.

W przeciągu około 10 miesięcy powstać ma dokumentacja projektowa obiektu, a następnie ogłoszony zostanie przetarg na roboty budowlane. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 3,31 ha, którą miasto kupiło za ponad 6 milionów złotych (razem z działką na Kępie Mieszczańskiej) od Agencji Mienia Wojskowego.

Nowa szkoła i przedszkole przy ulicy Zwycięskiej będzie miała powierzchnię użytkową wynoszącą około 11 000 mkw. W kompleksie znajdą się m.in. 42 sale lekcyjne, w tym pracownie, 3 sale gimnastyczne, 5 świetlic szkolnych, biblioteka multimedialna z czytelnią, gabinety m.in. logopedy, stomatologa, psychologa, jadalnia, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i techniczne. Przy obiekcie wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, bieżnia stumetrowa skocznia w dal oraz 4 place zabaw.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie szkoła dla 1000 dzieci i 8-oddziałowe przedszkole dla 200 maluchów. Otwarcie zaplanowano na 2025 rok.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.