Nowa szkoła i przedszkole na Maślicach we Wrocławiu

2021.09.17

Rozstrzygnięty został właśnie przetarg na budowę nowej szkoły wraz z wielofunkcyjnym boiskiem oraz bieżnią na wrocławskich Maślicach.

Nowa szkoła na Maślicach ma odciążyć Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 przy ulicy Suwalskiej. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na budowę nowej placówki. Nowa szkoła powstanie przy współpracy miasta z inwestorem prywatnym.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ulicy Białostockiej na Maślicach pomieści 800 uczniów i 50 przedszkolaków. Dwukondygnacyjny budynek składał się będzie z części głównej oraz dwóch skrzydeł połączonych ze sobą korytarzami. Poziom -1 to blok sportowy oraz stołówka z kuchnią. Z kolei na parterze wydzielona zostanie część budynku dla uczniów klasy 1-3, dla których zaplanowano 12 sal lekcyjnych (każda dla 25 uczniów), toalety oraz strefę wypoczynkową.

Pierwsze piętro będzie miejscem dla starszych uczniów, z klas 4-8. W tej części szkoły powstanie 20 sal lekcyjnych oraz pracownie: fizyczna, chemiczna i plastyczna z zapleczem. Mieściły się będą tutaj także pokoje: logopedyczny, psychologa, pielęgniarski oraz gabinet pedagoga.

Na zewnątrz zaplanowano wielofunkcyjne boisko, boisko do piłki nożnej, bieżnię do biegu na 60 m oraz do skoku w dal. Całość uzupełniona zostanie o patio, ogród zapachów na poziomie 1 piętra oraz ogród zieleni rekreacyjnej nad salą gimnastyczną.

Pierwszy dzwonek w nowej szkole powinien wybrzmieć 1 września 2024 r.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.