Nowa elewacja i wnętrza biurowca w centrum Wrocławia


2023.09.06
Autor: Piotr Maślak
Wybudowany ponad 20 lat temu kompleks biurowy w centrum Wrocławia został zrewitalizowany. Biurowiec należący do funduszu Quartum zyskał nową elewację i wnętrza. Jest już pierwszy najemca.

Centrum Orląt to kolejny biurowiec we Wrocławiu, który w ostatnim czasie poddany został generalnemu remontowi. Kompleks mieszczący się przy skrzyżowaniu ulic Podwale, Piłsudskiego i Braniborskiej, należy do Adventum Group funduszu Quartum. Za realizację prac oraz po części za projekt odpowiadała firma Tétris.

Budynek biurowy w sąsiedztwie dworca Świebodzkiego oferuje 20 000 mkw. przestrzeni do wynajęcia, które w ramach prac rewitalizacyjno-modernizacyjnych zostały dostosowane do najnowszych standardów i oczekiwań biznesowych. Inwestycja polegała na wymianie elewacji, wykonaniu tarasów, odświeżeniu garażu, remontu dwóch recepcji oraz modernizacji instalacji HVAC, całości elektryki i systemów SAP, DSO i BMS. Jednym z istotnych elementów nowej elewacji są nowe lamele o łącznej długości aż 3 km, które nie tylko uatrakcyjniają budynek, ale również poprawiają jego funkcjonalność i efektywność energetyczną.

Od samego początku nasza strategia koncentrowała się na programie renowacji z dbałością o środowisko oraz na przyciąganiu nowych najemców. Kształtując wspólnie przyszłość jest mottem Adventum i zgodnie z naszą strategią ESG, wraz z Tétris jako generalnym wykonawcą, przekształciliśmy Centrum Orląt w budynek, który jest bardziej zrównoważony i energooszczędny
powiedział: Marcell MIHÁLYFI Partner, Head of Office Asset management, Adventum Group.

Koszt inwestycji biurowca wybudowanego w 2002 roku wyniósł 10 mln euro. Pierwszym najemca została firma PixelAnt Games, która swoje biuro ma na 10 pietrze.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.