Nawet 10 000 zabiegów rocznie w nowym Dolnośląskim Centrum Onkologii. Wyniki przetargu


2023.01.10
Autor: Piotr Maślak
W warunkach, jakie mamy dziś w naszych placówkach, nie da się dalej rozwijać onkologii na odpowiednim poziomie – mówi dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCOPiH. We Wrocławiu wybudowana zostanie nowa siedziba Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. W przetargu na wykonawcę inwestycji wpłynęło 5 ofert i większość mieści się w założonym budżecie.

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na wykonawcę Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, które powstać ma na działce przy ulicy Kosmonautów w zachodniej części Wrocławia. Większość ofert mieści się w założonym budżecie.

Nowy szpital we Wrocławiu stanie się jednym z najnowocześniejszych centrów leczenia nowotworów w Polsce, w którym będzie można wykonać ok. 10 000 zabiegów rocznie. Decyzja o budowie nowej siedziby Dolnośląskiego Centrum Onkologii zapadła w 2020 roku i jak dotąd wykonano plan funkcjonalno-użytkowy, czyli dokumentację zawierającą koncepcję medyczną, architektoniczną i funkcjonalną obiektu, przeprowadzono prace archeologiczne i saperskie w miejscu, gdzie powstanie nowa placówka, uzyskano prawomocną decyzję środowiskową oraz ustalono warunki przyłączeniowe wszystkich mediów.

Kolejnym krokiem jest powstanie ostatecznego projektu Centrum i rozpoczęcie realizacji inwestycji. Wykonawca będzie miał 51 miesięcy na wybudowanie szpitala od momentu podpisania umowy.

Za kilka tygodni dowiemy się, jaki podmiot wybuduje Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. W poniedziałek 9 stycznia zakończono procedurę przetargową. Wpłynęło pięć ofert.

- Konsorcjum: Polimex Budownictwo Sp. z o.o. Sp. K (lider), Electra M&E Polska, Polimex Mostostal S.A. (partnerzy) – na kwotę ok. 1 miliarda 420 milionów zł;
- Mostostal Warszawa SA – na kwotę ok. 1 miliarda 198 milionów zł;
- PORR S.A. – na kwotę ok. 1 miliarda 56 milionów zł;
- Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana – na kwotę ok. 1 miliarda 328 milionów zł;
- Mirbud S.A – na kwotę 1 miliarda 177 milionów zł.

Budżet inwestycji wynosi ok. 1 miliarda 338 milionów zł.

Dolnośląskie Centrum Onkologii zaoferuje pacjentom 2-osobowe pokoje. W ogromnym szpitalu znajdą się 73 gabinety w ramach opieki ambulatoryjnej i 14 sal operacyjnych, w tym dwie przeznaczone dla pacjentów leczonych w trybie jednodniowym.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie rząd przyznał dodatkowe 250 mln zł na realizację inwestycji o czym pisaliśmy TUTAJ.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.