Jedyne takie liceum we Wrocławiu, które mieściło się będzie w biurowcu

2021.09.23
Autor: Urbanity.pl

Wraz z przyszłym rokiem szkolnym w centrum Wrocławia uruchomione zostanie liceum, które będzie jedyną taką placówką oświatową w stolicy Dolnego Śląska autoryzowaną przez dwie światowe organizacje edukacyjne.

Centrum Południe, czyli inwestycja biurowa firmy Skanska w centrum Wrocławia zyskała kolejnego najemcę. W biurowcu uruchomiona zostanie międzynarodowa szkoła IPS, autoryzowana przez dwie światowe organizacje edukacyjne: IB (International Baccalaureate) oraz Cambridge Assessment International Education.

Nowe liceum we Wrocławiu, które rozpocznie swoją działalność we wrześniu 2022 roku, zajmie ponad 1 400 metrów kwadratowych powierzchni na dwóch piętrach budynku przy Powstańców Śląskich.

IPS jest obecne w stolicy Dolnego Śląska od 2011 roku i jest międzynarodową szkołą, która oferuje wysokiej jakości edukację w oparciu o najwyższe standardy nauczania. Do tej pory młodzi Wrocławianie mogli korzystać z przedszkola, szkoły podstawowej oraz szkoły muzycznej IPS. Nauka w tym wyjątkowym liceum odbywać się będzie wyłącznie w języku angielskim a uczniowie będą przygotowywać się do brytyjskich egzaminów Cambridge IGCSE oraz A-Levels, a także polskiej matury.

W Centrum Południe działa już inna placówka edukacyjna - Coventry University. Biurowiec posiada rozbudowaną infrastrukturę rowerową, a przyszli nauczyciele oraz uczniowie będą mogli korzystać m.in. z wirtualnych kart dostępu do szkoły i części wspólnych budynku. Nowe liceum funkcjonowało będzie w oddanym już do użytku biurowcu o powierzchni 28 000 mkw.

Centrum Południe to etapowana inwestycja biurowa, która zaoferuje docelowo 85 000 mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej.

Komentarze


  • Gość
    Gość
    2021-09-29 16:23:45
    "Będzie się mieściło" - tylko tak jest dobrze. "Mieściło się będzie" to błąd językowy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.