Jedna z wizytówek Wrocławia zostanie sprzedana za niespełna 400 mln zł


2021.09.14
Autor: Urbanity.pl
Podpisana została przedwstępna umowa sprzedaży najwyższego budynku we Wrocławiu i jednego z najwyższych w Polsce.

Grupa Develia podpisała przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich należących do niej udziałów (79,55%) w projekcie Sky Tower we Wrocławiu spółce należącej do Funduszu Inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group. Pozostałe udziały pozostaną w posiadaniu właścicieli wydzielonych lokali. Sprzedaż wieżowca w centrum miasta jest konsekwentną strategią firmy, polegającą na redukcji zaangażowania w segmencie komercyjnym na rzecz działalności mieszkaniowej i PRS.

Cenę sprzedaży ustalono na 84,4 mln EUR, która zostanie pomniejszona o wartość nierozliczonych zachęt dla najemców. Finalizacja ma nastąpić do końca bieżącego roku.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży ponad 200-metrowego wieżowca Sky Tower przy ulicy Powstańców Śląskich zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z projektem w wysokości blisko 194 mln zł, a pozostała kwota na dalszy rozwój działalności Develii w segmencie mieszkaniowym.

Sky Tower to najwyższy budynek we Wrocławiu, który wybudowany został w latach 2008-2013 w miejsce Poltegoru.


Komentarze


  • Alle
    Gość
    2021-09-27 00:43:25
    Sky Rower koniecznie potrzebuje sąsiedztwa przynajmniej kilku budynków pow.100 metrów minimum. Wtedy będzie piękna panorama

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.