Jedna z najbardziej pożądanych działek we Wrocławiu ma nowego właściciela

2021.04.02

Spółka KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych sprzedała atrakcyjną działkę w centrum Wrocławia, na której wybudować planowała kompleksów biurowców z nowoczesną powierzchnią do wynajęcia.

Znamy nowego właściciela nieruchomości zlokalizowanej przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu, która należała do spółki KGHM, a na której powstać miał nowoczesny biurowiec Cuprum Square. Transakcja sprzedaży została właśnie sfinalizowana.

Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku KGHM VII Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych wystawił na sprzedaż działkę o powierzchni 9 667 mkw. częściowo w użytkowaniu wieczystym oraz częściowo we własności spółki celowej należącej do sprzedającego. Spółka KGHM dysponuje pozwoleniem na budowę dwuetapowej inwestycji biurowej o łącznej powierzchni GLA wynoszącej 31 800 mkw. W parterze powstać miałaby przestrzeń handlowo-usługowa.

Nowym właścicielem atrakcyjnego gruntu w centrum Wrocławia została firma Skanska. Kwota zakupu działki jest objęta klauzulą poufności.

Najprawdopodobniej Skanska zrealizuje na zakupionej działce przy Jana Pawła II nowy projekt biurowy. Więcej szczegółów dotyczących realizacji tej inwestycji, w tym autora projektu oraz szczegółowych danych poznamy w późniejszym terminie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Niklot
  Gość
  2021-04-02 20:18:40
  I niebu niech będą dzięki. Po tym szkaradztwie jakie KGHM chciał zafundować miastu, cokolwiek postawi w to miejsce Skanska, będzie wyglądało lepiej.

 • Człowiek
  Gość
  2021-04-03 15:03:23
  Dokładnie, ale oby był to jakiś wysoki projekt chociaż te 100 m taka okolica to sie prosi o dobrą zabudowe szczególnie że na 1 maja jest już pare ładnych wysokościowców i w budowie jeszcze jeden 140 metrowy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.