Coraz bliżej rozpoczęcia realizacji kompleksu Cuprum Square we Wrocławiu

2016.01.22

Jak udało nam się dowiedzieć, nadal aktualny jest planowany termin oddania do użytku wrocławskiego kompleksu Cuprum Square, czyli przełom 2017 i 2018 roku. Inwestorem kompleksu biurowego jest Cuprum Development, a wstępny projekt koncepcyjny przygotowało biuro Medusa Group.

Na działce przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu, na której stał szpecący budynek należący do spółki KGHM, obecnie nic się nie dzieje. Obiekt w maju ubiegłego roku został ostatecznie rozebrany, a cały teren po dawnym budynku CUPRUM uporządkowany.

Jak podaje Michał Holaczuk, Dyrektor ds. Inwestycji KGHM TFI, "kolejny etap inwestycji, już bardziej widoczny dla mieszkańców miasta, to wiosna tego roku". Wtedy też inwestor poda szczegółowe informacje o inwestycji oraz aktualne wizualizacje.

Przypomnijmy, że według pierwotnych zapowiedzi na działce przy placu Jana Pawła II powstanie kompleks biurowo-usługowy Cuprum Square, który składał się będzie z dwóch budynków o wysokości od siedmiu do ośmiu kondygnacji. Biurowiec A dostarczy na wrocławski rynek ponad 10 tys. mkw. powierzchni najmu, natomiast drugi obiekt będzie dysponował powierzchnią 20 tys. mkw. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej.

Wstępny projekt koncepcyjny kompleksu Cuprum Square przygotowała pracownia Medusa Group. Oddanie inwestycji do użytku to przełom 2017 i 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Cuprum Square, Budynek Cuprum, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, Cuprum Development

Komentarze


 • Do zmiany
  Gość
  2016-01-22 11:47:57
  Straszny projekt. Rozbicie na dwa klocki jest beznadziejny. W dodatku ten drugi wysuniety do przodu to totalne badziewie chuba ktoś kto projektował to to nawet nie był na placu JP II żeby sobie to jakoś poukładac w głowie tylko siedzi w biurze i wymyśla co mu do głowy strzeli. Ktoś powinien zając sie ładnym wkomponowaniem w istniejacą zabudowę a bliskoś starego miasta zobowiązuje aby nadać troche charakteru po starą i elegancką zabudowę. Myslę że KGHM stać na coś więcej niz na takie prostactwo!!!!

 • Zero oryginalności!
  Gość
  2016-01-23 21:09:11
  Naprawdę nic ciekawego. Miejmy nadzieję że inwestor zmieni zamiar stawiania takich klocków na cos oryginalnego i ładnego. Dwa osobne budynki to wg mnie też nic ciekawego i jeden połaczony byłby lepszy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.