Jedna oferta w przetargu na rewaloryzację Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu. Co dalej z inwestycją?

2022.01.25

W przetargu na realizację rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów) we Wrocławiu wpłynęła jedna oferta, która przewyższa budżet zadania. Co zrobi miasto?

Gotowa jest już dokumentacja projektowa rewaloryzacji wrocławskiego Wzgórza Partyzantów, a miasto otrzymało od rządu promesę na prawie 19 mln zł z programu Polski Ład. W przetargu na wykonanie prac remontowych wpłynęła jedna oferta od spółki Castellum z Wrocławia na kwotę 26,8 mln zł brutto. Budżet zamawiającego wynosił niecałe 21,2 mln zł.

Złożona oferta będzie analizowana teraz pod kątem formalnym. Jeżeli podpisana zostanie umowa na realizację prac, wykonawca będzie miał 18 miesięcy na wykonanie zadania.

Pierwszy etap remontu Wzgórza Partyzantów z wejściem od strony ulicy Piotra Skargi składa się z rewaloryzacji kolumnady z częścią placu przed nią i fontanną. W budynku kolumnady w części podziemnej powstać ma kawiarnia o powierzchni 200 mkw.

W podcieniach kolumnady odrestaurowane zostaną posadzki, sufity, ściany, oświetlenie zabytkowe, schody na wzgórze. W tarasie nad kolumnadą wzmocnienia potrzebują stropy, a wymiany – zabytkowe balustrady i oświetlenie. Wyremontowane zostaną ponadto schody, nawierzchnia placu wraz z fontanną oraz taras nad perystylem.

Wzgórze Partyzantów jest częścią unikalnych ponapoleońskich rozwiązań krajobrazowych zrealizowanych w XIX w. nad dawną średniowieczną fosą miejską. Autorem jest architekt Carl Schmidt.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.