Ta inwestycja zmieni rejon placu Jana Pawła II. Zobacz jak powstaje największy mixed-use we Wrocławiu [zdjęcia, film]


2022.09.05
Autor: Piotr Maślak
Nad brzegiem Odry przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu trwa budowa największego kompleksu wielofunkcyjnego w mieście - Quorum. Inwestycja firmy Cavatina Holding oferuje mieszkania, biura i przestrzeń handlowo-usługową. Wyjątkowo zapowiada się 140-metrowy biurowiec, który będzie drugim, po Sky Tower, najwyższym wieżowcem we Wrocławiu. Zobacz postęp prac na zdjęciach i filmie.

Quorum to wyjątkowa inwestycja na mapie Wrocławia. Przy placu Jana Pawła II powstaje kompleks mixed-use składający się z czterech budynków o łącznej powierzchni na poziomie 92 050 mkw. Inwestycja powstaje nad Odrą, przy ulicy Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie.

Najwyższym budynkiem inwestycji będzie Quorum B o wysokości 140 metrów i ogólnodostępnym tarasem widokowym na 35. piętrze. Będzie to drugi, po Sky Tower, najwyższy wieżowiec we Wrocławiu. Biurowiec na 35 poziomach dysponował będzie powierzchnią 53 000 mkw.

Na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – zaplanowano przestrzeń z zielonymi tarasami o łącznej powierzchni ponad 7 000 mkw. Patio dostępne będzie między wieżami. Część podziemna kompleksu to parking samochodowy na łącznie około 1 500 stanowisk. W parterze budynków Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej mieściły się będą lokale usługowe.

Poszczególne budynki są na różnych etapach budowy. Prace budowlane zakończyły się w Quorum D, gdzie obecnie trwają już tylko roboty wykończeniowe wewnątrz biurowca. Realizacja budynku mieszkalnego jest na poziomie 19 kondygnacji, natomiast prace budowlane 140-metrowej wieży toczą się głównie w części podziemnej.

73-metrowa wieża mieszkalna będzie miała 24 kondygnacje, na których znajdzie się 341 mieszkań na sprzedaż o wysokim standardzie. W ofercie dostępne są apartamenty premium od Resi Capital w metrażach od 25 do 79 mkw. i układach od kawalerek po lokale 2-, 3- i 4-pokojowe.


Budowa kompleksu przy Sikorskiego 34 rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku. W pierwszej kolejności gotowy będzie 6-kondygnacyjnyc Quorum D, który oferuje ponad 16 000 mkw. przestrzeni biurowej do pracy w standardzie klasy A. Jednym z najemców będzie Europa Ubezpieczenia, która wynajęła ponad 1 900 mkw. przestrzeni do pracy, a także firma Artgeist z biurem o powierzchni 1 200 mkw. Budowa budynku mieszkalnego potrwa do połowy 2023 roku, natomiast 140-metrowa wieża biurowa ma zostać oddana do użytku w 2024 roku.

Deweloperem jest firma Cavatina Holding, która zakupiła działkę pod realizację Quorum od spółki Invest City za 95 mln zł netto.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.