Industrial Bank of Korea otwiera biuro w najwyższym wieżowcu we Wrocławiu


2023.05.12
Autor: Monika Kiereś
Najwyższy wieżowiec we Wrocławiu stał się miejscem otwarcia biura przedstawicielstwa Industrial Bank of Korea. Decyzja o ulokowaniu biur w Sky Tower ma ułatwić kontakt z centralą znajdującą się w Seulu dla koreańskich firm działających na terenie Polski.

Inwestycje realizowane przez światowych liderów najszybciej rozwijających się branż, w tym elektromobilności, przyciągają do aglomeracji wrocławskiej coraz więcej przedsiębiorców. LG Energy Solutions, produkujący baterie do ponad 700 000 samochodów elektrycznych rocznie, oraz biuro regionalne SK Innovation to tylko niektóre z firm, które wybrały Wrocław jako swoje siedziby. Miasto przyciąga nie tylko ze względu na swoje położenie geograficzne i bliskość europejskich rynków, ale również z powodu wykwalifikowanej kadry.

Decyzja Banku Industrial Bank of Korea o otwarciu biura przedstawicielstwa w Sky Tower potwierdza zaufanie do wrocławskiego rynku oraz potencjału miasta. Koreańskie firmy działające w aglomeracji są jednymi z największych pracodawców na Dolnym Śląsku - LG Energy Solution Wrocław zatrudnia ponad 10 tysięcy osób.

"Otwarcie biura przedstawicielstwa Industrial Bank of Korea w Sky Tower jest dowodem na rosnącą renomę Wrocławia jako centrum innowacji, nowych technologii i przedsiębiorczości. Miasto zyskuje coraz większe uznanie jako atrakcyjne miejsce dla światowego biznesu" - zaznacza Agnieszka Muż, Senior Asset Manager w Adventum Group, funduszu zarządzającego kompleksem Sky Tower.

Sky Tower to kompleks wielofunkcyjny z ponad 200-metrową wieżą - najwyższą we Wrocławiu. Obiekt w centrum miasta oprócz mieszkań, oferuje także przestrzeń biurową oraz handlowo-usługową. Kompleks wybudowany został w latach 2008-2013, w miejscu po wyburzonym budynku Poltegor.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.