Gotowa kawiarnia Cafe Berg we Wrocławiu

2020.04.02

Generalny remont przeszedł kiosk nad fosą, który zaprojektowany został przez architekta Maxa Berga. Teraz funkcjonowała w nim będzie kawiarnia Cafe Berg.

Niewielki kiosk nad fosą, u zbiegu ulic Podwale i Kołłątaja, tuż obok Wzgórza Partyzantów, przed wojną był pijalnią mleka. Charakterystyczny budynek został zaprojektowany ponad 100 lat temu przez Maxa Berga, architekta, który zaprojektował również m.in. Halę Stulecia. Przez ostatnie lata w obiekcie znajdował się m.in. punkt wyrabiania pieczątek i dorabiania kluczy. Teraz mieściła się będzie tutaj kawiarnia Cafe Berg.

Remont zabytkowego budynku trwał rok, a koszt tej części inwestycji wyniósł 1 mln 368 tys. zł. Wykonawcą prac była firma AKBiK Sp. z o.o.

W ramach pierwszego etapu prac wykonany został remont żelbetowej konstrukcji całego budynku, dachu, balkonu z zabytkową balustradą, posadzek, odsłonięto i zabezpieczono pierwotne ściany wewnętrzne wykonane w konstrukcji żelbetowej, a także wyremontowano dwanaście filarów podpierających szeroki gzyms i wsparty na nim dach. Rewitalizacji doczekały się również schody zewnętrzne na skarpie fosy oraz balustrady przy budynku.

W kolejnym etapie prac powstać ma taras nad fosą z widokiem na Wzgórze Partyzantów, a na końcu wykonane zostaną prace na poziomie -1, gdzie znajdowała się stacja redukcji gazu. Zachowane zabytkowe maszyny będą wyeksponowane.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.